X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzieła niderlandzkich mistrzów w Muzeum Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 14:03
"W warsztacie niderlandzkiego mistrza" to pierwsza tak szeroka prezentacja holenderskich i flamandzkich rysunków z kolekcji Muzeum. Będzie można na niej zobaczyć dzieła powstałe na przestrzeni trzystu lat - najstarsze pochodzi z przełomu XV i XVI wieku, najmłodsze - z początku wieku XIX.
Audio
  • O wystawie "W warsztacie niderlandzkiego mistrza" opowiadają jej kuratorzy Aleksandra Janiszewska i Piotr Borusowski (Stacja Kultura/Czwórka)
W warsztacie niderlandzkiego mistrza. Holenderskie i flamandzkie rysunki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie
"W warsztacie niderlandzkiego mistrza. Holenderskie i flamandzkie rysunki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie"Foto: PAP/Rafał Guz

- Udostępnione rysunki powstały na papierze bardzo wrażliwym i delikatnym. Wymaga on specjalnych warunków przechowywania i eksponowania, dlatego może być pokazywany na wystawach czasowych co dwa lata. Ta wystawa jest wyjątkowa, gdyż właśnie będą one dostępne - tłumaczył Piotr Borusowski, kurator.

Część ekspozycji zostanie także poświęcona podrysowaniom, czyli rysunkom przygotowawczym wykonanym przez artystów bezpośrednio na zagruntowanej desce lub płótnie obrazu, które w procesie malowania znikały pod kolejnymi warstwami farb. - Dziś do podrysowań docieramy dzięki podczerwieni, która przebija się przez te warstwy - opowiadała Aleksandra Janiszewska i podkreślała, że ta technika pozwala odbiorcom prześledzić niewidoczne gołym okiem zmiany np. w kompozycji dzieła.

Wystawa w stołecznym Muzeum Narodowym, dostępna dla zwiedzających do 20 sierpnia, a wśród wystawianych dzieł znajdą się m.in. szkice Pietera Coecke van Aelsta, Maertena de Vosa, Jacquesa de Gheyna, Petera Paula Rubensa, Theodoora van Thuldena, Jana van Noordta czy Ferdinanda Bola. Czym jeszcze organizatorzy wystawy zaskoczą odwiedzających? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Piotr Borusowski, Aleksandra Janiszewska (kuratorzy wystawy "W warsztacie niderlandzkiego mistrza")

Data emisji: 24.05.2017

Godzina emisji: 10.35

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak