Premiery filmowe: "Pierwszy śnieg", "Zgoda", "Villads"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 16:00
Ekranizacja kryminału Jo Nesbo, przebój festiwalu "Kino Dzieci" oraz opowieść o miłosnym trójkącie w czasach zagłady. Krytyk Łukasz Muszyński ocenia fimowe premiery.
Audio
  • Krytyk Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Michael Fassbender w filmie Pierwszy śnieg gra komisarza Harryego Hole
Michael Fassbender w filmie "Pierwszy śnieg" gra komisarza Harry'ego HoleFoto: Massimiliano Marino/Shutterstock/dom. publiczna

Szkoła jest dla sześcioletniego Villadsa polem bitwy, której reguły trudno zaakceptować, ale z którymi dzięki sprytowi i pomysłowości można żyć - przekonują twórcy norweskiego filmu "Villads". - To kolejny dowód na to, że w Skandynawii wiedzą, jak robi się kino dla młodego widza - przekonuje gość Czwórki i tłumaczy, dlaczego.

Zobacz zwiastun

Skandynawskie korzenie ma także "Pierwszy śnieg", czyli ekranizacja bestsellerowego kryminału norweskiego pisarza Jo Nesbø. W roli komisarza Harry'ego Hole wystąpił Michael Fassbender, a na ekranie partnerują mu m.in. Charlotte Gainsbourg i Val Kilmer. - Wydawałoby się, że to doskonałe połączenie, że tutaj nic złego nie może się wydarzyć. Ale wiele wskazuje na to, że nie ma filmów nie do zepsucia... - ocenia Muszyński.

Zobacz zwiastun

Krytyk filmowy opowiada także o polskiej produkcji, która właśnie wchodzi na ekrany kin. Zdaniem rozmówcy Kasi Dydo "Zgoda" to film, który przypomina "Różę" Smarzowskiego i oscarowego "Syna Szawła".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 13.10.2017

Godzina emisji: 11.14

kul/kk