"Swing time" czy "Pragnienie"? Najlepsze książki 2017

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 14:26
"Swing time" Zadie Smith, "Pragnienie" i "Śmierć przewodnika rzecznego" Richarda Flanagana, biografia Stanisława Lema według Wojciecha Orlińskiego - w Czwórce sprawdzaliśmy, do których książek warto było zajrzeć w 2017 roku.
Audio
  • Książki, po które warto sięgnąć polecają Książniczki (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: urbazon/ Shutterstock

taniec 2 280.jpg
"Swing time" - rotańczona powieść o przyjaźni i pasji

"Swing time", piąta książka autorstwa Zadie Smith to - zdaniem Książniczek - jedna z najważniejszych pozycji mijającego roku. - To historia przyjaźni dwóch tancerek. Dla jednej z nich taniec był pracą, dla drugiej - wolnością, rytmem. I to książka o tym - o poszukiwaniu własnego rytmu w życiu - mówiła Sylwia Stanno. A Zofia Karaszewska polecała książkę "Pragnienie" Richarda Flanaganna. - To przepiękna, świetnie skomponowana opowieść o tym, co nas konstruuje: o pożądaniu, pragnieniu, żądzy, granicach między dzikością a cywilizacją - mówiła w Czwórce.


Flanagan_Pragnienie_1200.jpg
"Pragnienie" - prawdziwa historia Tasmanii

Jakie jeszcze książki polecały Książniczki i które pozycje powinny znaleźć się pod choinką? Których audiobooków koniecznie należy posłuchać w nadchodzącym czasie? I którą książkę polecała prowadząca audycję Kasia Dydo? O tym także w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Sylwia Stanno, Zofia Karaszewska (Książniczki)

Data emisji: 21.12.2017

Godzina emisji: 10.30

kd/kul