Męskie Granie 2018. Orkiestra rusza z nową energią

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 15:11
Impreza po raz kolejny odwiedzi siedem polskich miast, w których na dwóch scenach zabrzmi najlepsza polska muzyka. 
Audio
  • Męskie Granie 2018. "Festiwal, na którym muzykę można poczuć fizycznie" (Stacja kultura/Czwórka)
Kadr z teledysku do piosenki Początek promującej Męskie Granie 2018. Na zdj. Kortez, Krzysztof Zalewski i Dawid Podsiadło
Kadr z teledysku do piosenki "Początek" promującej Męskie Granie 2018. Na zdj. Kortez, Krzysztof Zalewski i Dawid PodsiadłoFoto: mat. promocyjne

Ideą tego festiwalu od początku było pokazanie dorobku najlepszych polskich artystów. Nie tylko tych masowych, ale wszystkich, którzy z naszego punktu widzenia są istotni i inspirujący Piotr Stelmach

- Trasa rusza w Poznaniu, później przeniesie się do Katowic, Wrocławia, Krakowa, Gdyni i Warszawy, a finał, zgodnie z tradycyją zabrzmi w Żywcu 25 sierpnia - opowiadał dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski. - Na scenie oprócz Korteza, Podsiadło i Zalewskiego zagrają m.in. Nosowska, Natalia Przybysz, Ørganek, Mela Koteluk, Pink Freud, Ralph Kamiński, Lech Janerka i Kazik Staszewski - wyliczał.

Doskonale zapowiada się także scena "Ż", która otwiera się na kolejnych polskich artystów. W tym roku zobaczymy na niej m.in.: aasch, BARANOVSKY'ego, Barbarę Wrońską, Bass Astral x Igo, KRÓLa, Rosalie., MERY SPOLSKY czy SONAR. O tegorocznej trasie Męskiego Grania rozmawialiśmy z wokalistką, Leną Osińską. - Festiwal jest wyjątkowy, bo skupia najlepszych polskich artystów. To, że możemy na nim wystąpić jest dla nas ogromnym wyróżnieniem - opowiadała.

Jak artyści przygotowują się do tegorocznej odsłony Męskiego Grania? Jaką muzykę usłyszymy? Dlaczego artyści i organizatorzy przekonują, że warto być częścią tegorocznej trasy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej 

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Goście: Piotr Stelmach (dziennikarz Programu III Polskiego Radia), Lena Osińska (wokalistka zespołu SONAR)

Data emisji: 5.07.2018

Godzina emisji: 11.40

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Zalewski: młodzi muzycy, bierzcie się do roboty!

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 11:40
- Po pierwsze pracujcie nad warsztatem, po drugie - bądźcie uparci i konsekwentni - radzi Krzysztof Zalewski. Wokalista, kompozytor i autor tekstów wydał właśnie nową płytę zatytułowaną "Złoto".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Między piekłem a rajem. Premiera najnowszej płyty Björk

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 15:00
"Utopia" to 9. album w dorobku artystki. Piosenki na najnowszej płycie napisane zostały przez Björk wspieraną przez Arcę i Sarę Hopkins.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kortez: czuję się dobrze, bo wiem, że mogę czasami zniknąć

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 15:15
Po jesiennej, całkowicie wyprzedanej trasie, Kortez znów ruszył w drogę. - Każdy koncert jest inny, dzięki publiczności i dzięki muzykom, którzy ze mną występują. Ja dopiero przy nich raczkuję - opowiada muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Kultury: Jak naprawdę brzmi Męskie Granie?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 16:50
Męskie Granie to wyjątkowy projekt, który nieustannie zaskakuje przełamywaniem konwencji i łączeniem stylów. W tym roku za całe muzyczne zamieszanie odpowiadają: Kortez, Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski. Z artystami spotkała się Ula Kaczyńska.
rozwiń zwiń