Otwock - lasy, plaże i Świdermajery otwarte na turystów

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 16:25
- To miasto daje bardzo wiele możliwości rowerzystom, ale też miłośnikom pieszych wycieczek, spędzania czasu nad rzeką i architektury - mówił Marcin Michalczyk z Towarzystwa Przyjaciół Otwocka.
Audio
  • Dlaczego warto odwiedzić podwarszawski Otwock? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mariusz Switulski/Shutterstock.com

skrzypce kobieta rzeka 1200.jpg
"Festiwal Membrana. "Tak brzmi magia rzeki"

Sosnowe lasy wchodzące w skład Mazowieckiego Parku Krajobrazowego to raj dla miłośników spacerów i wycieczek rowerowych, a Świder to rzeka z mnóstwem piaszczystych plaż, idealnie nadająca się też na spływy kajakowe. - Świder ma wszystkie walory górskich rzek, jest też dość płytki i bezpieczny dla dzieciaków - mówił Marcin Michalczyk. Otwock to jednak także wyjątkowe i urokliwe Świdermajery, charakterystyczne domy z drewnianymi ornamentami, dla lubiących niebanalną architekturę i historię. - To budynki, którymi zachwycają się ludzie z całej Polski - tłumaczył Marcin Michalczyk. Jak podkreślał, Otwock to także uzdrowisko z krótką, ale bogatą historią. 

Otwock - co jest fantastyczne - stara się robić coraz więcej dla promocji swojej historii i kultury. Są festiwale, koncerty i inne wydarzenia dotyczące przeszłości tego miasta i samych Świdermajerów Marcin Michalczyk

W programie odwiedziliśmy najciekawsze miejsca w Otwocku, mówiliśmy też m.in. o festiwalu muzycznym Membrana, organizowanym nad rzeką Świder. Więcej w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

Zobacz więcej Podróże z Czwórką >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska 

Data emisji: 18.07.2018

Godzina emisji: 11.12

kd/ac