X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Legenda o czarnym psie, dwugłowy smok, duchy i skarby. Zapraszamy do zamku w Ciechanowie

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 12:19
Wybieraliśmy się w podróż 100 km na północ od Warszawy, do Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.
Audio
  • Historia kiedyś, historia teraz. Pracownicy zamku w Ciechanowie zapraszają na podróż w przeszłość (Stacja kultura/Czwórka)
Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie
Zamek Książąt Mazowieckich w CiechanowieFoto: PAP/Marcin Bednarski

- Zbudowany w XIV wieku zamek służył jako schronienie dla ludności, był praktycznie nie do zdobycia. Nigdy nie został zajęty przez wroga - mówiła zabierająca nas na "Miejski wypad" Justyna Tylczyńska. 

- Przetrwał ataki Krzyżaków, czego dowodem są znalezione w fosie zamkowej miecze i fragmenty uzbrojenia rycerzy zakonnych, które dziś można oglądać w ramach stałej wystawy zamku - opowiadała. Na zamek warto też zajrzeć choćby po to, by posłuchać lokalnych legend. Przewodnicy opowiedzą czego dotyczy legenda o dwunogim smoku mazowieckim, czarnym psie strzegącym skarbu książąt i nawiedzającym zamek duchach.

Jak wygląda niezdobyta twierdza szlachty mazowieckiej, jakie imprezy odbywają się na jej terenie o czym są spotkania z "historią ożywioną"? M.in. o tym rozmawialiśmy z Niną Matczak​ z działu naukowo-oświatowego Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, a także Michałem Wróblem, doktorem nauk biologicznych i miłośnikiem średniowiecza, który współtworzy jeden z najciekawszych projektów organizowanych przez zamek. Czy naukowiec może być... błaznem? O tym w nagraniu audycji. 

*** 

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Niną Matczak​ (z działu naukowo-oświatowego Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie), Michał Wróbel (doktor nauk biologicznych, miłośnik średniowiecza)

Data emisji: 15.08.2018

Godzina emisji: 11.42

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak