Polskie Radio
Section05
Ciechanów

Ciechanów: strzały podczas lekcji WF-u. Policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę

Na boisku jednej ze szkół średnich w Ciechanowie prawdopodobnie doszło do ostrzelania uczniów - podała policja, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Według wstępnych ustaleń uczniowie usłyszeli odgłosy przypominające strzały. Dwoje z nich zostało niegroźnie zranionych. Nie wymagali pomocy medycznej. Przed godz. 17 policja w Ciechanowie poinformowała o zatrzymaniu jednej osoby. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony Ciechanów strzelanina

Literacka podróż po północnym Mazowszu

Rok 2022 śmiało można nazwać rokiem literatury polskiej - to dzięki uchwałom Sejmu Rok Marii Konopnickiej, ale również Rok Romantyzmu Polskiego. Geograficznie oba te wątki łączy północne Mazowsze. Tam, w niewielkiej odległości od siebie, znajdują się trzy ważne dla polskiej literatury miejsca: Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie oraz, niejako pomiędzy nimi, Ciechanów – ważne miejsce dla myśli pozytywistycznej w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA literatura Zygmunt Krasiński Maria Konopnicka romantyzm Ciechanów Aleksander Świętochowski poezja Trójka

Usiłował zabić córki i żonę? Sąd zdecydował o areszcie dla mężczyzny spod Ciechanowa

Jest decyzja sądu o areszcie dla mężczyzny podejrzanego o trzykrotne usiłowanie zabójstwa swoich dwóch córek i żony pod Ciechanowem. 40-letni Krzysztof K. najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami - poinformowała wiceprezes Sądu Rejonowego w Ciechanowie Angelika Jędrzejczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Ciechanów służby i bezpieczeństwo społeczeństwo zabójstwo przestępczość areszt

Perła północnego Mazowsza. "Lato z Radiem" w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Miejsce idealne dla wszystkich zakochanych.. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze kryje w sobie wiele ciekawych historii związanych przede wszystkim z wybitnym poetą Zygmuntem Krasińskim czy z Napoleonem Bonaparte. W "Lecie z Radiem" razem z Martą Januszewską zwiedziliśmy kompleks pałacowo-zamkowy i opowiedzieliśmy o historii rodu Krasińskich. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Marta Januszewska Roman Czejarek Zygmunt Krasiński Napoleon Bonaparte romantyzm muzeum Ciechanów Lato z Radiem 2020

Ciechanowski sanepid od początku przeciwny koncertom. "Rekomendacja pozostała bez odpowiedzi"

Z uwagi na zagrożenia zdrowotne Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie była przeciwna organizowaniu w tym mieście wydarzeń muzycznych w ramach cyklu "Koncertowanie pod blokami". Jak podała w poniedziałek, o swym stanowisku informowała wcześniej Urząd Miasta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Ciechanów Kasia Kowalska koncert Sanepid Koronawirus w Polsce pandemia bezpieczeństwo samorząd

Jest postępowanie prokuratury ws. koncertu, który zorganizował prezydent Ciechanowa

Chodzi o koncert Kasi Kowalskiej, który został zorganizowany w ostatnią sobotę przez prezydenta Ciechnowa Krzysztofa Kosińskiego. Postępowanie jest prowadzone w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - poinformował w niedzielę wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Warto przypomnieć, że włodarz miasta z ramienia PSL wcześniej opowiadał się przeciw wyborom korespondencyjnym. Twierdził, że ich przeprowadzenie zagraża mieszkańcom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Mazowsze Ciechanów koncerty Koronawirus w Polsce

Koncert - tak, wybory - nie. Politolog: prezydent Ciechanowa strzelił sobie w stopę

- Krzysztof Kosiński obnaża hipokryzję i obłudę. Pokazuje brak logiki wobec argumentów sprzed miesiąca, gdy argumentował, że wyborów nie da się przeprowadzić bezpiecznie, bo stanowi to zagrożenie epidemiczne - powiedział portalowi tvp.info politolog Artur Wróblewski o włodarzu Ciechanowa z PSL, który zorganizował serię koncertów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Artur Wróblewski polityka wybory prezydenckie 2020 Ciechanów