Polskie Radio
Section05
Ciechanów

Perła północnego Mazowsza. "Lato z Radiem" w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Miejsce idealne dla wszystkich zakochanych.. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze kryje w sobie wiele ciekawych historii związanych przede wszystkim z wybitnym poetą Zygmuntem Krasińskim czy z Napoleonem Bonaparte. W "Lecie z Radiem" razem z Martą Januszewską zwiedziliśmy kompleks pałacowo-zamkowy i opowiedzieliśmy o historii rodu Krasińskich. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Marta Januszewska Roman Czejarek Zygmunt Krasiński Napoleon Bonaparte romantyzm muzeum Ciechanów Lato z Radiem 2020

Ciechanowski sanepid od początku przeciwny koncertom. "Rekomendacja pozostała bez odpowiedzi"

Z uwagi na zagrożenia zdrowotne Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie była przeciwna organizowaniu w tym mieście wydarzeń muzycznych w ramach cyklu "Koncertowanie pod blokami". Jak podała w poniedziałek, o swym stanowisku informowała wcześniej Urząd Miasta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Ciechanów Kasia Kowalska koncert Sanepid Koronawirus w Polsce pandemia bezpieczeństwo samorząd

Jest postępowanie prokuratury ws. koncertu, który zorganizował prezydent Ciechanowa

Chodzi o koncert Kasi Kowalskiej, który został zorganizowany w ostatnią sobotę przez prezydenta Ciechnowa Krzysztofa Kosińskiego. Postępowanie jest prowadzone w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - poinformował w niedzielę wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Warto przypomnieć, że włodarz miasta z ramienia PSL wcześniej opowiadał się przeciw wyborom korespondencyjnym. Twierdził, że ich przeprowadzenie zagraża mieszkańcom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Mazowsze Ciechanów koncerty Koronawirus w Polsce

Koncert - tak, wybory - nie. Politolog: prezydent Ciechanowa strzelił sobie w stopę

- Krzysztof Kosiński obnaża hipokryzję i obłudę. Pokazuje brak logiki wobec argumentów sprzed miesiąca, gdy argumentował, że wyborów nie da się przeprowadzić bezpiecznie, bo stanowi to zagrożenie epidemiczne - powiedział portalowi tvp.info politolog Artur Wróblewski o włodarzu Ciechanowa z PSL, który zorganizował serię koncertów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Artur Wróblewski polityka wybory prezydenckie 2020 Ciechanów

Prezydent Ciechanowa zorganizował serię koncertów. Wyborów nie chciał w obawie o mieszkańców

- Wyborów nie przeprowadzę, bo stwarza to niebezpieczeństwo dla mieszkańców - przekonywał prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński z PSL. Zezwolił jednak na organizację serii plenerowych koncertów w mieście. Bawiło się na nich dużo ludzi, którzy - jak widać na zdjęciach - nie przestrzegali zasad bezpiecznego dystansu. - Nie widziałem zdjęć, nie byłem na tym koncercie, ja jestem zwolennikiem przestrzegania zasad, zachowywania bezpiecznego dystansu - skomentował szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Stronnictwo Ludowe Ciechanów polityka wybory prezydenckie 2020 opozycja koncerty POLSKA Koronawirus w Polsce

Makabra w Ciechanowie. Zakopał matkę, by wyłudzać pieniądze

W Ciechanowie na Dolnym Śląsku odnaleziono zwłoki kobiety, które zakopał w ogrodzie syn, by pobierać jej emeryturę. Przez pięć lat wyłudził w ten sposób kilkadziesiąt tysięcy złotych. Prokurator postawił mu zarzut znieważenia zwłok, wyłudzenia świadczeń oraz tego, że nie wezwał pomocy medycznej do chorej matki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ciechanów regiony Dolny Śląsk policja przestępczość emerytura wyłudzenia