Queen Symfonicznie. Nowe aranżacje dobrze znanych przebojów

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 15:00
Niezwykłe koncerty łączące muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 7 lat zachwycają fanów legendarnej grupy. - Bardzo kocham ten repertuar. Kompozycje Queen były bogate i złożone. I zawsze miały piękne melodie - opowiada Ralph Kaminski.
Audio
  • Jak brzmią utwory Queen symfonicznie? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zespół Queen
Zespół QueenFoto: Muhammad suryanto/Shutterstock.com

Imponowało mi podejście Mercury'ego do muzyki. To, że było obrazowe i bezkompromisowe Ralph Kaminski

Koncerty odbędą się m.in. w Warszawie, Rybniku, Częstochowie i Łodzi. Zespół Alla Vienna wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono m.in "One Vision”, "Under Pressure" oraz wyjątkową kompozycję "Barcelona", którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. Wśród utworów znajdą się także dwa hymny Queen. - "We Will Rock You" przyśniło się Bryanowi May'owi. Natomiast "We Are The Champions" było spełnieniem marzeń Freddy'ego - opowiada dziennikarz muzyczny Michał Kirmuć.

Fanką Queen jest Sara Jaroszyk. - Uwielbiam koncerty symfoniczne. Podoba mi się to, jak brzmi orkiestra. To dostarcza niesamowitych emocji - wyjaśnia wokalistka. - Muzyka zyskuje wtedy magiczny wymiar - przekonuje i zdradza, które utworu Queen robią na niej największe wrażenie.

Muzycy Queen byli bardzo odważni w eksperymentowaniu z muzyką. Ale najbardziej cenię ich za niezwykle przejmujący wokal Freddy'ego Sara Jaroszyk

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 10.30

kul/kd

Czytaj także

Brudny Harry popu: Robbie Williams

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 16:30
14 lutego Robbie Williams podzieli się z fanami 14 premierowymi kompozycjami. Nową płytę zapowiada singiel "I Just Want People To Like Me". - To jest prawdziwy Williams, jakiego chcę widzieć i słyszeć. Brudny Harry popu - ocenia gitarzysta Piotr Bogutyn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taylor Swift - gwiazda popu, która dobrze wie, czego chce

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 15:50
53 koncerty na czterech kontynentach i ponad 345 mln dolarów dochodów - oto bilans ubiegłorocznej trasy koncertowej Taylor Swift. - Ta dziewczyna wie, czego chce i o czym mówi. Sama pisze sobie piosenki i nie jest marionetką w rękach producentów - opowiada wokalistka i kompozytorka Aga Czyż.
rozwiń zwiń