X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Galeria jak plac zabaw i wystawa na cześć ery minispódniczki

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 18:41
"Swinging London: A Lifestyle Revolution" to wystawa, która pzedstawia kolecję stojów, projektów i dodatatków, które w latach 50. ubiegłego wieku można było oglądać na brytyjskich ulicach.
Audio
  • Christian Dior i królowa minispódniczki na wystawach w Londynie. W Holandii obudzisz kreatywność dziecka (Stacja kultura/Czwórka)
Modelki z lat 60. i 70. pozujące przed Muzeum Victorii i Alberta w Londynie na wystawie poświęconej projektom Mary Quant
Modelki z lat 60. i 70. pozujące przed Muzeum Victorii i Alberta w Londynie na wystawie poświęconej projektom Mary QuantFoto: PAP/Scott Garfitt

- Kierunek, który w historii mody zapisał się jako "chelsea" był w tamtym okresie przełomowy. Jedną z prekursorek tego stylu była Mary Quant - projektantka, która wymyśliła minispódniczkę. Jej odważne projekty przyczynily się do modowej i obyczajowej rewolucji. Część jej projektow można oglądać na wystawie w Fashion Andrzej Textile Muzeum w Londynie - mówiła Dominika Klimek.


Amstelveen w Holandii możemy obejrzeć kilka interesujących wystaw. O artystach, pracach i historii muzeum w rozmowie z Dominiką Klimek opowiadała Hilde de Bruijn. - CoBrA to międzynarodowa grupa artystów i poetów, która powstała w 1948 roku. Porzucili wszystkie zasady obowiązujące w sztuce. Ich celem było zainspirowanie ludzi do twórczych działań, rozbudzenie kreatywności - opowiadała. 

"An Unstoppable Force" - wystawa, której de Bruijn jest kuratorką jest poświęcona kreatywności. Nawiązuje do założeń CoBrY - zwiedzający mogą ją dosłownie odkryć, bo żeby ją zwiedzić muszą czołgać się i wspinać. 

Jak pobudzić swoją kreatywność, dzięki "An Unstoppable Force"? Gdzie obejrzeć wystawę poświęconą w całości grom wideo? Czego można nauczyć się na warsztatach w ramach wystawy projektów Christiana Diora? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Dominika Klimek

Gość: Hilde de Bruijn (kurator w Cobra Museum of Art)

Data emisji: 6.02.2019

Godzina emisji: 10.16

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak