Barbara Wrońska: "Serce" to spontaniczny atak na piosenkę

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 15:50
W walentynki Barbara Wrońska podarowała fanom "Serce". - Ta piosenka była już w moim repertuarze koncertowym, ale przyszła do mnie z podwójną mocą po tym, co na początku roku wydarzyło się w naszym kraju - opowiada Barbara Wrońska.
Audio
  • Jak powstawało "Serce" i na jakim etapie jest nowa płyta Barbary Wrońskiej? (Stacja Kultura/Czwórka)
Barbara Wrońska
Barbara WrońskaFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

Serce to nie tylko amorki, to także momenty załamania i inne, niekoniecznie radosne uczucia Barbara Wrońska

Teledysk do piosenki kręcony był w trakcie live-sesji. - Odbyło się to spontanicznie, a mój zespół stanął na uszach, żeby wszystko się udało - opowiada artystka. - Poczuliśmy energię tej piosenki, udało mi się namówić moich muzyków do śpiewania - dodaje.

"Serce" nie ma wyraźniej piosenkowej struktury, to utwór transowy i hipnotyzujący. Jego oblicze zmieniało się wraz z koncertami. Najpierw był szkic kompozycji, która miała być jak mantra. Chłopcy zrobili z tego sztos - wyjaśnia Wrońska i opowiada, w jaki sposób ten utwór zapowiada materiał z nowej płyty.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 20.02.2019

Godzina emisji: 11.16

kul/ac

Czytaj także

Kate Bush. Artystka, która utorowała drogę Tori Amos i PJ Harvey

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 15:40
- Jej utwory słyną z rozbudowanych linii melodycznych i skomplikowanych partii wokalnych. Ale chyba to, co urzeka mnie najbardziej, to jej teksty, które brzmią jak poezja - o Kate Bush opowiada muzyk Paweł Kowalczyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kiedy muzycy piszą smutne piosenki

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 09:00
Badania przeprowadzone przez jeden z amerykańskich portali dowodzą, że w 2018 roku powstało najwięcej smutnych piosenek od kilku dekad. Czy ten trend dotyczy też polskich artystów?
rozwiń zwiń