Kate Bush. Artystka, która utorowała drogę Tori Amos i PJ Harvey

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 15:40
- Jej utwory słyną z rozbudowanych linii melodycznych i skomplikowanych partii wokalnych. Ale chyba to, co urzeka mnie najbardziej, to jej teksty, które brzmią jak poezja - o Kate Bush opowiada muzyk Paweł Kowalczyk.
Audio
  • Kate Bush - artystka, która gra według własnych reguł (Stacja Kultura/Czwórka)
Kate Bush - 1980 rok
Kate Bush - 1980 rokFoto: PAP/Photoshot/Claude van Heye

Bush jest pierwszą brytyjską wokalistką, której płyta dotarła na szczyt list sprzedaży w pierwszym tygodniu od premiery Paweł Kowalczyk

W serii "Kate Bush - Remastered" - zarówno na winylu, jak i na kompakcie - ukażą się wszystkie płyty legendarnej angielskiej wokalistki. Albumy winylowe będą wydane w 4 oddzielnych boxach. 3 pierwsze będą zawierały wszystkie albumy studyjne Artystki, podczas gdy zawartość czwartego, będą stanowiły nagrania rzadkie, wcześniej niedostępne na winylu, w tym także covery. - Kate Bush nie rozpieszcza swoich wielbicieli. Nie udziela wywiadów, rzadko wydaje płyty, rzadko koncertuje. Ale kiedy już pojawia się na scenie, kiedy wydaje nową piosenkę, ma ogromną siłę rażenia - przekonuje wokalista, muzyk, producent. - Artystka słynie z niezwykłej precyzji w trakcie prac studyjnych oraz z tego, że długo dopieszcza swoje utwory - dodaje Kowalczyk.

Łącznie przygotowano 18 analogowych krążków Kate Bush. Premiera dwóch pierwszych boxów zaplanowana jest na 16 listopada, kolejnych na 30. Opiekę artystyczną nad całym wydawnictwem sprawuje sama artystka, a pomaga jej w tym James Guthrie. Jakie niespodzianki czekają na fanów autorki "Wuthering Heights" i "Running Up That Hill"? Sprawdził to Damian Sikorski.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 5.11.2018

Godzina emisji: 10.45

kul/ac

Czytaj także

Barbara Wrońska: od komfortu w garderobie wolę ten na scenie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 17:20
- To chyba będą pracowite wakacje, o czym świadczy rozpiska, którą otrzymałam od menadżerki. Wynika z niej, że na Męskim Graniu na chwilę stanę się Kazikiem i bedę też śpiewać piosenki na Jarmarku Dominikańskim - opowiada Barbara Wrońska.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Czarnecka: każdym koncertem opowiadam historię

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 14:25
Jej album "Solarium 2.0" - promowany singlem "Anaruk" - był kontynuacją opowieści rozpoczętej przez artystkę na debiutanckim krążku "Córka". W październiku Karolina Czarnecka rozpoczyna trasę koncertową promującą to wydawnictwo.
rozwiń zwiń