Voo Voo - od lat w szczytowej formie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 13:00
"Za niebawem" to nowa płyta zespołu Voo Voo. - Album jest połączeniem dwóch sytuacji. Piosenkowej i przestrzennej, transowej - opowiada perkusista zespołu Michał Bryndal.
Audio
  • Perkusista Michał Bryndal o nowym krążku Voo Voo (Stacja Kultura/Czwórka)
Wojciech Waglewski
Wojciech Waglewski Foto: Marta Wojtal/mat. prasowe

Kreatywność Wojciecha Waglewskiego daje nam wszystkim w zespole kopa Michał Bryndal

Gościnnie na płycie pojawił się 27-osobowy perkusyjny zespół szkoły Ritmo Bloco oraz trzy wyjątkowe kobiety. - To cudowna rodzina: mama i siostry Przybysz, których głosy usłyszymy w "Takie tam" - opowiada muzyk.

Utwory z krążka "Za niebawem" stawiają na żywioł, rytm i mocniejsze gitarowe akcenty. Więcej też w nich odniesień do spraw społecznych i pytań o kondycję moralną człowieka. - Wojciech Waglewski układa pionki na szachownicy dużo wcześniej, niż zespół wejdzie do studia - opowiada gość Czwórki. - Dlatego nikomu nie wydało się dziwne, kiedy w busie padło pytanie "Waglu, co będzie dalej?", choć dopiero zaczęliśmy trasę koncertową promującą "Za niebawem" - śmieje się.

Więcej o tym co się stało z hippisami i co wydarzyło się w studiu nagraniowym podczas pracy nad "Za niebawem" w rozmowie Damiana Sikorskiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 13.03.2019

Godzina emisji: 10.36

kul/ac

Czytaj także

Barbara Wrońska: "Serce" to spontaniczny atak na piosenkę

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 15:50
W walentynki Barbara Wrońska podarowała fanom "Serce". - Ta piosenka była już w moim repertuarze koncertowym, ale przyszła do mnie z podwójną mocą po tym, co na początku roku wydarzyło się w naszym kraju - opowiada Barbara Wrońska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sorry Boys: nowa płyta to zapis konkretnych emocji

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 17:00
- Na naszym nowym albumie znajdzie się jedenaście piosenek. Wszystkie w języku polskim. To wydawnictwo jest dla mnie osobiście bardzo ważne. Mam nadzieję, że stanie się takie również dla słuchaczy - mówi Bela Komoszyńska z zepołu Sorry Boys. 
rozwiń zwiń