Sorry Boys: nowa płyta to zapis konkretnych emocji

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 17:00
- Na naszym nowym albumie znajdzie się jedenaście piosenek. Wszystkie w języku polskim. To wydawnictwo jest dla mnie osobiście bardzo ważne. Mam nadzieję, że stanie się takie również dla słuchaczy - mówi Bela Komoszyńska z zepołu Sorry Boys. 
Audio
  • Bela Komoszyńska o nowej płycie Sorry Boys i wiosennej trasie koncertowej (Stacja Kultura/Czwórka)
Bela Komoszyńska w Czwórce
Bela Komoszyńska w CzwórceFoto: Czwórka/Martyna Ogonek

"Jesteś pragnieniem" to najlepszy prolog do naszej nowej muzycznej opowieści Bela Komoszyńska

Szczegóły dotyczące czwartej płyty zespołu na razie owiane są tajemnicą. Wiadomo, że krążek ukaże się późną wiosną i że zapowiada go utwór "Jesteś pragnieniem". - To zapis szczególnego, silnego uczucia. Skomponowałam utwór na pianinie i zaśpiewałam go od początku do końca. Tekst został nieznacznie skorygowany, ale brzmi właściwie tak, jak na początku - wspomina gość Czwórki.

Artystka podkreśla także, że jeszcze nigdy dotąd życie osobiste i muzyczne nie przeplatało się tak w twórczości Sorry Boys, jak w przypadku nowego albumu - Zarejestrowaliśmy ten wyjątkowy czas w piosenkach. Mniej lub bardziej dosłownie - wyjaśnia Bela.


Czytaj także
barbara wrońska 1200.JPG
Barbara Wrońska: "Serce" to spontaniczny atak na piosenkę

Co wydarzyło się w życiu muzyków od czasu wydania "Romy"? Jak będzie wyglądać ich wiosenna trasa koncertowa? O tym m.in. w materiale Damiana Sikorskiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 6.03.2019

Godzina emisji: 10.36

kul/bch

Czytaj także

Tęskno w trasie: gramy nawet jak zabraknie prądu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 18:50
- Trasa koncertowa w przypadku zepołu takiego, jak my, który korzysta z instrumentów akustycznych, z kwartetu smyczkowego, to duże wyzwanie, ale okazało się że i na otwartej, festiwalowej przestrzeni nasza muzyka daje radę - śmieje się Hania Raniszewska z zespołu Tęskno.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kate Bush. Artystka, która utorowała drogę Tori Amos i PJ Harvey

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 15:40
- Jej utwory słyną z rozbudowanych linii melodycznych i skomplikowanych partii wokalnych. Ale chyba to, co urzeka mnie najbardziej, to jej teksty, które brzmią jak poezja - o Kate Bush opowiada muzyk Paweł Kowalczyk.
rozwiń zwiń