Monika Borzym. Seksualność kontra muzyka - artystka przełamuje tabu

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 16:03
- Jako seksuolog w przyszłości chciałabym pracować z kobietami, zajmować się ich seksualnością i cielesnością. Więc tę sesję traktowałam jako manifest, który dla mnie był bardzo ważny - mówi Monika Borzym.
Audio
  • Monika Borzym o nowych wyzwaniach w życiu (Stacja Kultura/Czwórka)
Monika Borzym
Monika BorzymFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

monika borzym 1200 ogonek1.jpg
Monika Borzym: tym albumem spełniam swoje marzenia

Monika Borzym, dała się poznać jako wokalistka jazzowa, na koncie ma pięć płyt, z których dwie mają status platynowych. W ubiegłym roku wydała album z piosenkami Radiohead na trzy waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe trio. Monika kończy także studia psychoseksuologiczne. Nosi rozmiar 42 i jako pierwsza "modelka plus size" wzięła udział w sesji do "Playboya". - Gdy zaproponowano mi udział w tej sesji, pomyślałam, że "już mi nie wypada". Spotkaliśmy się jednak. Chciałam, żeby moje oczy i ciało przemawiały do odbiorcy, a nie rozmiar nagości. I to się udało - wspominała Monika Borzym. Jak podkreśla, tę sesję kieruje głównie do kobiet i stara się złamać dzięki niej dyktaturę rozmiaru XS w show-biznesie. - Ten proces przebiega powoli, ale ważne, że trwa - mówiła wokalistka. - Sama jestem ofiarą mody na XS, nierzadko retuszuję zdjęcia, które mają pojawić się w sieci, nawet dzięki odpowiedniemu światłu, a spośród tysiąca zdjęć wybieram jedno. 

Jak przebiegała sesja zdjęciowa Moniki Borzym? Czy piękno jest elementem niezbędnym w polskim show-biznesie i dlaczego Monika Borzym stara się unikać tego show-biznesu ? Dlaczego wokalistka zdecydowała się na studia psychoseksuologiczne i które aspekty psychoseksuologii interesują ją najbardziej? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Monika Borzym

Data emisji: 13.05.2019

Godzina emisji: 11.07

kd/ac

Czytaj także

List Otwarty: "Hologramy" to wypadkowa naszych doświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 22:01
Od początku założeniem grupy było przełamywanie barier gatunkowych w muzyce i do dziś muzycy Listu Otwartego konsekwentnie tej dewizy się trzymają. - To praca kolektywna, każdy z nas dołożył swoją cegiełkę do brzmienia tego albumu - mówią w Czwórce. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń