Polecamy książki: "Ty" Caroline Kepnes

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 15:13
Thriller psychologiczny amerykańskiej pisarki Caroline Kepnes "Ty" to opowieść o zauroczeniu i fascynacji, z pozoru niegroźnej, jednak przerażającej.
Audio
  • Powieść Caroline Kepnes "Ty" poleca Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okł. książki Ty
Okł. książki "Ty"Foto: Mat. pras.

Córka zegarmistrza morton 1200.jpg
Polecamy książki: "Córka zegarmistrza" Kate Morton

- Historia zaczyna się sympatycznie. Do księgarni trafia początkująca pisarka, a sprzedawca jest czarujący, uprzejmy i miły. Nawiązuje się flirt, ale on zamierza ją śledzić. Gdy spotykają się ponownie, jej zdaniem przypadkiem, on już jest w posiadaniu wielu danych i obserwując ją, wkracza w jej życie. On wie już, że to jego "wymarzona dziewczyna", musi tylko usunąć "kilka przeszkód", które stoją na drodze ich miłości - opowiadała Kinga Michalska.I jak podkreśla, ta książka - zdaniem samej autorki - ma być dekonstrukcją romantycznych klisz i tropów, pojawiających się w wielu komediach, które kończą się dobrze. - Tam para zaczyna być razem, i tu również para zaczyna być razem, ale to dopiero otwiera bardzo niebezpieczną grę pomiędzy zarówno bohaterami, jak i autorką i czytelnikiem.

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

W jakim mrocznym momencie życia autorki powstała ta książka? I dlaczego jeszcze warto do niej zajrzeć? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 18.06.2019

Godzina emisji: 11.14

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak