Karolina Czarnecka: rapem wychodzę ze strefy komfortu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 17:45
- W tej piosence zawarłam wizję zbawiennego rozumu, który mi teraz przyświeca. Staram się nie kierować emocjami, tylko zrozumieć daną sytuację. Wczuć się w nia na wszystkich płaszczyznach - mówi Karolina Czarnecka o utworze "Módl się za nami", który zapowiada nową płytę artystki.
Audio
  • Karolina Czarnecka o pracy nad nową płytą i tłustym bicie, który jest lekiem na całe zło" (Stacja Kultura/Czwórka)
Karolina Czarnecka na koncercie radiowej Czwórki w Łodzi
Karolina Czarnecka na koncercie radiowej Czwórki w ŁodziFoto: Czwórka/mat. prasowe

Nowy krążek Karoliny Czarneckiej ukaże się w listopadzie. Nad tym materiałem artystka pracuje w studiu nagraniowym na Podlasiu. - W tym miejscu można rozkoszować się procesem twórczym. Premierowe utwory dają mi adrenalinę, jestem ciekawa, co się wydarzy i bardzo mnie to ekscytuje - opowiada.


Czytaj także
karolina czarnecka 1200.JPG
Karolina Czarnecka: każdym koncertem opowiadam historię

Fani wokalistki bardzo cieszą się, że wraca do gry. Tymczasem ona nigdy z niej nie wypadła. - Nie czuję, że to jest come back, zwłaszcza, że właśnie zakończyłam trasę, w ramach której odwiedziłam 30 miast - mówi Czarnecka.

Co ją łączy z Marią Curie-Skłodowską? Jakie ma podejście do "tłustych bitów" i rapu? czy nagra kiedyś piosenkę o miłości? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Karolina Czarnecka

Data emisji: 31.07.2019

Godzina emisji: 11.30

kul/kd

Czytaj także

Voo Voo - od lat w szczytowej formie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 13:00
"Za niebawem" to nowa płyta zespołu Voo Voo. - Album jest połączeniem dwóch sytuacji. Piosenkowej i przestrzennej, transowej - opowiada perkusista zespołu Michał Bryndal.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hania Rani: partytura daje muzyce nieśmiertelność

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 16:20
W kwietniu zadebiutowała jako Hania Rani płytą "Esja". Teraz - pod tym samym tytułem - ukazała się książka z partyturami utworów jej autorstwa. - Nuty to dla mnie gwarancja, że ta muzyka nie zginie. Że w rękach innych ludzi będzie mogła ożyć na nowo - wyjaśnia Hania Raniszewska.
rozwiń zwiń