X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Natalia Przybysz. Nowa płyta, stare lęki i wiatr, co rozgoni burze

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 18:14
Był "Prąd" i "Światło nocne", teraz przyszedł czas, żeby odpowiedzieć na pytanie "Jak malować ogień". - Robiłam to w piżamie, nie ruszając się z łóżka. Czasami też w hotelowych pokojach. Zmniejszyłam swój warsztat pracy do zeszytu z tekstami i laptopa z mikrofonem. Nową płytę nagrałam w rekordowym tempie - mówi Natalia Przybysz.
Audio
  • Natalia Przybysz o tym "Jak malować wiatr" (Stacja Kultura/Czwórka)
Natalia Przybysz
Natalia PrzybyszFoto: Silvia Pogoda/Kayax

Czytaj także
joga 1200.jpg
Natalia Przybysz: joga jest sposobem na życie

Album "Jak malować ogień" Natalii Przybysz ukaże się 25 października. Będzie to piąty solowy album artystki i i trzeci wyprodukowany przez Jurka Zagórskiego. - Do zespołu wtargnęli także nowi bohaterowie i nadali naszej muzyce nowy kontekst. To tworzący sekcję rytmiczną Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński. Czasami grają tak, jakby byli jednym organizmem - opowiada artystka. - Nowe utwory wzięły się z naszych improwizacji i spotkań, które odbywały się u mnie w domu. W pewnym sensie wszyscy jesteśmy producentami tego krążka - dodaje.

Jak sama mówi, płyta "Jak malować ogień" opowiada o tym, jak zachować spokój i poczucie sensu w czasach dynamicznych i niepokojących zmian. - Winyl, na którym ukaże się mój album zostanie wytłoczony z granulatów, czyli ścinków z innych winyli. Papierowa naklejka, która znajduje się na środku płyty też będzie z recyclingu, dodatkowo zostanie osobiście przeze mnie opisana - deklaruje Natalia Przybysz.

Jakie utwory znajdą się na płycie? Komu artystka postanowiła złożyć hołd na nowym krążku? Skąd wziął się "falujący detonator" w utworze "Ciepły wiatr"? O tym m.in. w rozmowie, którą z artystką przeprowadził Damian Sikorski.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Dominika Klimek

Data emisji: 15.04.2019

Godzina emisji: 10.30

kul/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fisz: stare brzmienia dają nową nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 16:30
- Metafora drogi nie jest mi obojętna, bo mam wrażenie, że jesteśmy w muzycznej podróży. Złapaliśmy wiatr w żagle, więc "Radar" jest kontunuacją poprzednich płyt - opowiada Bartek "Fisz" Waglewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hania Rani: partytura daje muzyce nieśmiertelność

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 16:20
W kwietniu zadebiutowała jako Hania Rani płytą "Esja". Teraz - pod tym samym tytułem - ukazała się książka z partyturami utworów jej autorstwa. - Nuty to dla mnie gwarancja, że ta muzyka nie zginie. Że w rękach innych ludzi będzie mogła ożyć na nowo - wyjaśnia Hania Raniszewska.
rozwiń zwiń