X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

AfryKamera. Już nie kino społeczne. Afryka stawia na duchowość

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 13:04
AfryKamera to pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej impreza skupiająca się na kinie afrykańskim. Festiwal działa nieprzerwanie 2006 roku prezentując dorobek tego regionu. 12 grudnia zaczyna się 14. odsłona imprezy.
Audio
  • #BlackFilmsMatter. 14. Festiwal AFRYKAMERA (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Manuela Milani/Pixabay

Plakat promujący  14. odsłonę festiwalu filmowego Afrykamera Plakat promujący 14. odsłonę festiwalu filmowego Afrykamera

AfryKamera to produkcje widziane oczami Afrykanów, pokazując kontynent takim, jak doświadczają go na co dzień mieszkańcy. W Organizatorzy festiwalu udowadniają wbrew stereotypom, że Afryka nie jest filmową pustynią.

W trakcie 13. odsłon imprezy mieliśmy szansę blisko 300 filmów z całego kontynentu. Wśród gości festiwalu znaleźli się cenieni na całym świecie producenci, dziennikarze, reżyserzy i twórcy z Angoli, Mozambiku, RPA, Burkina Faso, Egiptu, Maroko, Nigerii, Rwandy, Mauritiusa, Sudanu, Algierii, Francji i Wielkiej Brytanii. - Chcemy podkreślać, że zarówno kino afrykańskiej diaspory i kino afrykańskie od dawna znajduje się w głównym nurcie, co widać w repertuarze  największych filmowych festiwali - komentował dyrektor festiwalu Przemysław Stępień.

- Dawniej kino afrykańskie było bardzo społeczne, skupione na sprawach bliskich Afrykanom. Kino opowiadało o pracy, rolnictwie, urbanizacji i biedzie. Współcześnie coraz więcej tematów opisuje poszukiwanie afrykańskiej tożsamości i duchowości, mówią o tym, jak ich dziedzictwo i kultura wpłynęły na to kim są dziś - opowiadał gość Czwórki. 


W ramach festiwalu w Cannes, Berlinie, Wenecji, Toronto i Sundance, nominowane do Oskarów. nagradzane Cezarami. Co znajdziemy w tegorocznym repertuarze? O tym w nagraniu rozmowy. 

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

14. odsłona festiwalu odbędzie się w tym roku w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Skoczowie, Płocku, Białymstoku, Łodzi, Bydgoszczy, Koninie, Dąbrowie Górniczej i Katowicach. Więcej na temat imprezy w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Przemysław Stępień (dyrektor festiwalu)

Data emisji: 10.12.2019

Godzina emisji: 11.09

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak