Kultura online. Wirtualne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 21:56
#ZostańWdomu i zwiedzaj online. Zwiedzaj muzea, galerie a nawet opery, nie wstając z kanapy. 
Audio
  • Lekcje online z Muzeum Powstania Warszawskiego (Stacja kultura/Czwórka)
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: pixabay

"Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego na żywo", bo taką nazwę nosi inicjatywa, to oprócz zwiedzania także wykłady, pogadanki i prelekcje prowadzone przez pasjonatów i specjalistów - pracowników muzeum skierowane do dorosłych i dla dzieci.

Co znajdziemy w programie? M.in. lekcję online na temat Powstania Warszawskiego pt. "63 dni niepodległej Polski”, wykład "Kim byli konspiratorzy", czy rozmowę na temat tajnych akcji polskiego podziemia "Likwidacja Igo Syma". - Kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o rozprzestrzeniającej się pandemii w pierwszej kolejności pomyśleliśmy o Powstańcach. To oni będąc aktywnymi zainspirowali nas do działania. Przygotowaliśmy cykl lekcji, w których można uczestniczyć za pośrednictwem internetu - mówił Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. 

To historyczne ciekawostki, powtórka z historii najnowszej oraz wirtualne zwiedzanie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem internautów. - Przez ostatni tydzień obejrzało nas ponad milion internautów - opowiadał. A i to jeszcze nie wszystko. Autorzy projektu zapraszają także na warsztaty. - Wspólnie zajmiemy m.in. się szyciem zabawek - zapowiadał.

Wszystkie lekcje, które odbyły się do tej pory, oraz te, które będą emitowane znajdziecie na oficjalnej stronie Muzeum Powstania Warszawskiego. Zajrzyjcie i skorzystajcie z tej przebogatej oferty.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 24.03.2020

Godzina emisji: 11:20

ac