Olivia Anna Livki: bas jest sercem mojej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 13:00
"Digital Dissidents" to trzeci album Olivii Anny Livki. Na nowej płycie królowa voice'n'bassu zabiera słuchaczy w mroczne i radykalne muzycznie miejsce, w którym, jak dotąd, jeszcze nie była. 
Olivia Anna Livki
Olivia Anna Livki Foto: mat.pras.

11:13 [CZWORKA] Stacja Kultura 19 czerwiec 2020 olivia livki.mp3 Olivia Anna Livki o płycie „Digital Dissidents” (Stacja Kultura/Czwórka)

To, że wszystko robiłam sama przy swoich projektach wynikało z tego, że nie miałam pieniędzy, żeby zatrudniać innych ludzi. Za mną nie stoi żadna wytwórnia Olivia Anna Livki

To kolejny krążek, który artystka wydała własnym sumptem, bez pomocy wytwórni. - Taka sytuacja ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony decyduję o wszystkim sama i robię rzeczy dokładnie tak, jak chcę, z drugiej - to wymaga tak dużego nakładu pracy, że człowiekowi zaczyna brakować czasu na życie - opowiada. 

"Digital Dissidents" to album na miarę naszych czasów. To zwierciadło społeczeństwa ery cyfrowej i internetowej. Wydaje mi się, że od czasów pandemii te kompozycje stały się jeszcze bardziej wyraziste - opowiada Livki. - Szyjemy szybko w zaawansowanej technologii, która zaczyna nas wyprzedzać, a my nie jesteśmy w stanie za nią nadążyć - ani mentalnie, ani emocjonalnie - dodaje.

Płytę promuje utwór "Spectacular", który opowiada o influencerach lansujących ekstremalne kształty swojego.

"Spectacular" / Olivia Anna Livki - TV

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Olivia Anna Livki 

Data emisji: 19.06.2020

Godzina emisji: 10.35

kul/pj

Czytaj także

Baranovski: dystans jest najbardziej potrzebny artyście

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 12:30
Złote single, jedna płyta, trzy nominacje do Fryderyków. Czas na trasę koncertową. Baranovski w najbliższym czasie zagra 23 koncerty. Krytycy mówią: tak się robi rasowy pop. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Linia Nocna: wróciliśmy z podróży "w głąb siebie"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 18:20
- Kiedy zaczęła się izolacja, my ruszyliśmy do pracy. Piosenki pisaliśmy przez komunikator, tak jak byśmy siedzieli w studiu obok siebie - wspominają członkowie Linii Nocnej. Właśnie ukazał się ich kolejny singiel zapowiadający drugą płytę duetu.
rozwiń zwiń