Linia Nocna: wróciliśmy z podróży "w głąb siebie"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 18:20
- Kiedy zaczęła się izolacja, my ruszyliśmy do pracy. Piosenki pisaliśmy przez komunikator, tak jak byśmy siedzieli w studiu obok siebie - wspominają członkowie Linii Nocnej. Właśnie ukazał się ich kolejny singiel zapowiadający drugą płytę duetu.
Audio
  • Linia Nocna o planach artystycznych i podróżach w głąb siebie (Stacja Kultura/Czwórka)
Linia nocna
Linia nocnaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Podróż z Ewą Bem

Posłuchaj
Magda Ruta Tomek Krawczyk 1200.jpg
Magda Ruta i Tomek Krawczyk: emocje koncertowe przeżywamy w sieci

"Wyszłam z ciała, zaraz wracam" to piękna opowieść o podróży "w głąb siebie" i zarazem refleksyjna parafraza znanego hitu Ewy Bem "Wyszłam za mąż, zaraz wracam". - Mój okres fascynacji polską muzyką trwa od wielu lat, a pani Ewa Bem odgrywa w nim ważną rolę - opowiada Monika Mimi Wydrzyńska. - Kiedy tłumaczyłam Mikołajowi pomysł na tekst, użyłam sformułowania "wiesz, wyszłam z głowy". "Zaraz wracam" dodał Miki i wydało nam się to bardzo fajną klamrą - podsumowuje.  

Kawarantannowe trio

Posłuchaj
kasia lins 1200.jpg
Kasia Lins: "Moja wina" będzie mroczna i prorocza

Zamiast elektroniki w piosence dominują akustyczne brzmienia, które idealnie komponują się tekstem. Muzyczną podstawę utworu stanowi piano, dodatkowo kompozycję ubarwia wiolonczela, którą zaaranżował i nagrał u siebie przyjaciel duetu - Jan Stokłosa. - To dla nas rodzaj muzycznego eksperymentu, w którym postanowiliśmy dźwiękami opleść delikatny głos Mimi - wyjaśnia Mikołaj Trybulec. - Wymarzyły nam się wiolonczele, więc zadzwoniliśmy do Janka i zaprosiliśmy go do "instrumentalnego featuringu" - śmieje się.

Premierze utworu towarzyszyła premiera klipu, a właściwie kompozycji graficznej. Swoją interpretację plastyczną oraz animację do piosenki Linii Nocnej opracowała i przygotowała Justyna "Tysirr" Romul.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Monika Mimi Wydrzyńska, Mikołaj Trybulec (Linia Nocna)

Data emisji: 11.05.2020

Godzina emisji: 10.15

kul/ac


 

Czytaj także

Muzyka dla maturzystów. DJ Bert uczy historii

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 14:40
W kolejnej odsłonie cyklu "Muzyka dla maturzystów" były student historii, a obecnie didżej, producent i dziennikarz muzyczny Norbert Borzym prezentuje najlepsze piosenki do zapamiętywania dat i faktów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singlem "Nie chcę zmieniać nic" Leski zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 13:50
Absolutnie magiczny, intymny i prawdziwy. Wyjątkowy zapis tego specyficznego czasu Leski prezentuje w piosence "Nie chcę zmieniać nic", która ma być zapowiedzią trzeciego albumu artysty "Pieśni bez napinki".
rozwiń zwiń