Gal Gadot. "Wonder Woman" nadchodzi

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 13:50
Zadebiutowała w czwartej części "Szybkich i wściekłych", a potem chciała zrezygnować z aktorstwa. Zmieniła zdanie po sukcesie "Wonder Woman", w którym zagrała główną rolę. Wkrótce Gal Gadot wcieli się w postać Ireny Sendlerowej. 
Gal Gadot na ceremonii wręczenia Oscarów w 2020 roku
Gal Gadot na ceremonii wręczenia Oscarów w 2020 rokuFoto: Jim Ruymen/UPI Photo/PAP/Newscom

"Wonder Woman" - w kinie i online

Gel Gadot pochodzi i nadal mieszka w Izraelu, ale bywa też w Warszawie, gdzie odwiedza swoją babcię. Zanim jednak zobaczymy ją w filmie o polskiej bohaterce, która podczas okupacji była koordynatorką i aktywną uczestniczką ratowania życia tysiącom dzieci i dorosłych z warszawskiego getta, znów zobaczymy ją jako Wonder Woman. - Premiera "Wonder Woman 1984" odbędzie się jednocześnie - w kinach i w streamingu na HBO Max w Boże Narodzenie - mówi krytyk filmowy Łukasz Muszyński. - Tym razem księżniczka Diana Prince będzie musiała stawić czoło niebezpiecznym przeciwnikom takim jak Cheetah i Max Lord. Akcja filmu dzieje się w trakcie zimnej wojny, a Gadot na ekranie partnerować będą Chris Pine, Kristen Wiig oraz Robin Wright.

Wonder Woman 1984 - Official Main Trailer / Warner Bros Pictures

"Indiana Jones" po raz piąty. Znamy datę premiery

Na lipiec 2022 roku zaplanowano premierę kolejnej częsci przygód Indiany Jonesa. - Prace nad tym filmem toczą się od wielu lat, bo nie było wiadomo nie wiadomo, czy weźmie w nim udział Harrison Ford - opowiada gość Czwórki. - Za kamerą stanie James Mangold, twórca m.in. "Spaceru po linie" oraz filmów o Wolverinie. Zastąpi on na stanowisku Stevena Spielberga, który wyreżyserował wcześniejsze cztery części przygód Indiany i tym razem zajmie się tylko produkcją. 

Posłuchaj
09:47 [CZWORKA]Stacja Kultura 20 listopad 2020 kino.mp3 Co słychać w świecie filmu? Relacja Łukasza Muszyńskiego (Stacja Kultura/Czwórka)

Jak wynika z ostatnich doniesień, zdjęcia do Indiany Jonesa mają rozpocząć się w sierpniu w Londynie, a fabuła nadal trzymana jest w wielkiej tajemnicy.

Najbardziej seksowny mężczyzna na świecie

Od 1985 roku magazyn "People" przygotowuje ranking najseksowniejszych mężczyzn na świecie. Tym razem tytuł przypadł amerykańskiemu aktorowi Michaelowi B. Jordanowi. W uzasadnieniu kapituła podkreśliła jego walory anatomiczne - pięknie wyrzeźbione ciało, ale także talent i zdolność do wcielenia się w każdą postać. - Jordan grał m.in. w "Creed", "Czarnej Panterze" oraz w dramacie sądowym "Tylko sprawiedliwość". Wkórce aktora zobaczymy w kolejnych filmach - m.in. w adaptacji książki Toma Clancy’ego "Bez skupułów" oraz  w nowym obrazie Ryana Cooglera "Wrong Answer" - podumowuje rozmówca Kasi Dydo.

Without Remorse - Official Teaser Trailer (2020) Michael B. Jordan / IGN

Michael B. Jordan ma 33 lata i jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów młodego pokolenia.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (filmweb)

Data emisji: 20.11.2020

Godzina emisji: 10.16

kul