Kwiat Jabłoni: w nowych piosenkach spełniamy swoje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 19:50
"Mogło być nic", a będzie płyta. Nowy krążek duetu Kwiat Jabłoni ukaże się dokładnie dwa lata po premierze debiutanckiej płyty - 5 lutego 2021 roku.
Kwiat Jabłoni
Kwiat JabłoniFoto: mat. promocyjne

Na drugim krążku realizujemy swoje marzenia. W jednej piosence gramy z całą orkiestra dęciaków Kwiat Jabłoni

Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla "Dziś późno pójdę spać", który do tej pory w sieci odtworzono już ponad 23 miliony razy. Ale Kwiat Jabłoni to nie jest zespół jednego przeboju - piosenki z debiutanckiej płyty szybko zdobyły uznanie i popularność. Premiera pierwszego albumu, "Niemożliwe", odbyła się w lutym 2019 roku; w drugą rocznicę tego wydarzenia duet wyda drugi krążek - "Mogło być nic". 

Posłuchaj
08:14 [CZWORKA]Stacja Kultura 2 grudzień 2020 kwiat.mp3 Kwiat Jabłoni o nowych piosenkach i płycie, która ukaże się w 2021 roku (Stacja Kultura/Czwórka)

Z Urbańskim łączy nas wspólna definicja kompozycji. Choć reprezentujemy różne brzmienia, łączy nas wspólna wizja muzyki Kwiat Jabłoni

Nad nowym materiałem Kwiat Jabłoni pracuje z Wojtkiem Urbańskim - producentem specjalizującym się w muzyce elektronicznej i współtwórcą projektu Rysy. - Wojtek jest odpowiedzialny za dodawanie elektronicznych śladów do naszych kompozycji. I oczywiście za efekt końcowy, czyli produkcję - opowiada Kasia. - To on podpowiedział nam kilka rozwiązań w zakresie brzmienia, na które sami byśmy nie wpadli. Stworzyliśmy taką platformę wymiany doświadczeń.

Sprawdź także:

Kasia i Jacek do tej pory zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny i wystąpili między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’Rock Festival.

Kwiat Jabłoni - "Mogło być nic" / Kwiat Jabłoni

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Kasia i Jacek Sienkiewiczowie (Kwiat Jabłoni)

Data emisji: 02.12.2020

Godzina emisji: 11.30

kul/mat. prasowe

Czytaj także

Olivia Anna Livki: bas jest sercem mojej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 13:00
"Digital Dissidents" to trzeci album Olivii Anny Livki. Na nowej płycie królowa voice'n'bassu zabiera słuchaczy w mroczne i radykalne muzycznie miejsce, w którym, jak dotąd, jeszcze nie była. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pola Rise i Andy Ward: mamy wspólny korytarz dla emocji

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 16:30
Izolacja rozumiana jako przestrzeń luźnego przepływu myśli niektórym artystom przyniosła wiele dobrego. W tym gronie znaleźli się m.in. Pola Rise i Andy Ward, który w dwóch różnych częściach świata stworzyli piosenkę, która stała się początkiem dłuższej współpracy.
rozwiń zwiń