Cykl na ferie. Muzyka, która inspiruje. "Granda" Moniki Brodki

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 12:36
Ferie to świetny czas, by - zamiast siedzieć na kanapie - zainspirować się i tworzyć muzykę. - Świetną inspiracją może być twórczość Moniki Brodki. Dziesięć lat temu światło ujrzał chyba najważniejszy album w jej dorobku, czyli "Granda" - mówił Damian Sikorski. 
Monika Brodka na Lato z Radiem Festiwal Gdynia 2018
Monika Brodka na Lato z Radiem Festiwal Gdynia 2018Foto: Mateusz Kulik/Czwórka

Daft Punk 1200.jpg
"Homework" Daft Punk. Jak powstała płyta, która zmieniła francuski house

- To bezkompromisowy materiał, wyjątkowa płyta. W tym roku, z okazji jubileuszu, ukaże się limitowana edycja na winylu - mówił Damian Sikorski. Jak podkreślał, album został doceniony nie tylko przez fanów wokalistki, ale i krytyków muzycznych. - To był zwrot w jej karierze - mówił dziennikarz Czwórki.

Posłuchaj
10:49 Czwórka/Stacja Kultura - Brodka 04.01.2021.mp3 Muzyka, która inspiruje - "Granda" Moniki Brodki (Stacja Kultura/Czwórka) 

"Granda", to jak podkreślał Damian Sikorski, fantastyczna inspiracja dla młodych, początkujących muzyków. - Warto sięgnąć po gitarę, bądź inny instrument i spróbować napisać własny utwór. Wszyscy muzycy przecież tak kiedyś zaczynali - mówił dziennikarz Czwórki. - W sieci ukazał się fantastyczny film, dostępny dotychczas wyłącznie na DVD.  To materiał ukazujący proces powstawania płyty od początku, aż  po finał. Ale to nie jest "słodziutki", cukierkowy obrazek. Artyści pokazali prawdziwy proces tworzenia, a to trudna i ciężka praca - mówił Damian Sikorski. 

Posłuchaj także:

Jak podkreślał życie Moniki Brodki - nie tylko jej muzyka - stanowić może świetną inspirację. - Chciała śpiewać, postawiła wszystko na jedną kartę, zaryzykowała i przyjechała do Warszawy, żeby wziąć udział w programie telewizyjnym - mówił dziennikarz. - W takich programach zasadą jest, że wykonuje się narzucone utwory, dopiero po latach wydać można coś swojego, ale Monika Brodka była konsekwentna i udało jej się osiągnąć to, co sobie wymarzyła. Każdy z nas, jeśli będzie pracował nad tym, co kocha, może to robić - podkreślał.  

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>


Monika Brodka i Damian Sikorski Monika Brodka i Damian Sikorski

___

Zachęcamy Was przez całe ferie - od poniedziałku do czwartku do pisania piosenek, komponowania, śpiewania, grania i zakładania zespołów. Codziennie, dzięki Damianowi Sikorskiemu, poznacie historię powstania zespołów, duetów, teledysków, płyt, niecodziennych kolaboracji. Zapraszamy po godz. 11.15.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Damian Sikorski

Data emisji: 04.01.2020

Godzina emisji: 11:05

ZOBACZ WIĘCEJ Spędź ferie z Polskim Radiem >>>

kd

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń