Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
Audio
  • Igor Seider o pracy w projektach MamaSellita i Igorilla (Stacja Kultura/Czwórka)
Igor Seider i Damian Sikorski w studiu
Igor Seider i Damian Sikorski w studiuFoto: Czwórka

jarecki sikorski 1200.jpg
Jarecki w trasie. "To gruby przelot"

W rozmowie z Damianem Sikorskim Seider opowiadał m.in. o kulisach życia w trasie koncertowej. - W przypadku MamaSellita to nie są już pojedyncze wypady do klubów we własnym mieście. Podczas dłuższych tras dowiadujesz się wszystkiego o swoich kumplach z zespołu, stają się oni dla ciebie rodziną, na dobre i na złe - opowiadał Seider. - Ale jakoś odrobiliśmy już tę lekcję, ten etap za nami i dziś mamy mega frajdę z grania razem - mówił. Jak podkreślał, koncerty to właściwie cały sens robienia muzyki. - Jeśli nie jesteś w stanie na żywo zaprezentować tego, co nagrałeś w studiu i dodać temu nowej jakości, jesteś niekompletny muzycznie. Dlatego my zostawiamy na scenie 200 procent siebie, staramy się, by zawsze iskrzyło między nami a publicznością - opowiadał wokalista.

W wywiadzie Damiana Sikorskiego opowiadał, jak wygląda organizowanie trasy koncertowej od strony logistycznej i organizacyjnej, zdradził, jakił będzie jego solowy krążek i co się na nim znajdzie. Mówił także, jaką rolę w życiu artysty odgrywają... fankluby.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Gość: Igor Seider (wokalista)

Data emisji: 14.09.2017

Godzina emisji: 11.40

kd/ag

Czytaj także

Futurelight. Od indierocka do elektroniki

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 18:05
Gdy zakładali zespół w 2014 roku mieli zamysł, by stworzyć kolejny indierockowy skład. Wyszło jednak inaczej i dziś Futurelight - jak sami o sobie mówią - "mogą poruszyć serca słuchaczy i ich skryte emocje" ciężkim brzmieniem okraszonym mocną elektroniką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paula i Karol. Manifest trzydziestoparolatków

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 13:00
- W dzisiejszym świecie zmiany zachodzą tak szybko i są tak trudne, że nie za bardzo potrafimy na to zareagować artystycznie. Dotyczy to także naszej działalności jako Pauli i Karola - mówi Karol Strzemieczny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sorry Boys: wciąż mamy potrzebę tworzenia muzyki

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 12:38
- Właśnie podczas podróży powstały szkice dwóch numerów na naszą pierwszą płytę. Dziś też między koncertami, w busach, czujemy palącą potrzebę pisania – opowiadali Bela Komoszyńska i Tomasz Dąbrowski z Sorry Boys.
rozwiń zwiń