Sprawdzamy, które seriale warto zobaczyć

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 11:53
"Seks w wielkim mieście", produkcja typu "one man show" - "Historia wulgaryzmów", czy poradnik medytacji, który "doskonale odpręża" - z którymi serialami można spędzić czas?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/eldar nurkovic

książka święta kominek 1200.jpg
Historia Audrey Hepburn i opowieści o duchach? Książki, które warto przeczytać

"Historia wuglaryzmów" to sześcioodcinkowa seria, której gospodarzem jest Nichalas Cage. - Moim zdaniem to idealna osoba, by poprowadzić coś takiego. Jego intonacja, sposób gry, to, jak podaje on przekleństwa - to wybitny aktor, który bywa obśmiewany tylko dlatego, że jesteśmy przyzwyczajeni do innego typu aktorstwa: takiego bardzo psychologicznie wcieleniowego, a niekoniecznie kreatywnego. A on jest aktorem kreatywnym, jest mistrzem kreacji - tłumaczyła Kaja Klimek, która dodała, że "sama jest obywatelką Cage'olandii".

Posłuchaj
15:24 Czwórka Stacja Kultura klimek.mp3 Które seriale warto obejrzeć? (Stacja Kultura/Czwórka) 

pap Steven King 1200.jpg
Stephen King. Jak w karierze pomogły mu kobiety

Poza Nicholasem Cagem w serialu zobaczymy innych, głównie komików, ale także językoznawców. - To walor edukacyjny - podkreślała ekspert. - Przyglądamy się, jak słowa powstawały i zmieniały znaczenie. Jedynym minusem jest fakt, że całość skupiona jest wokół wulgaryzmów anglosaskich i amerykańskich, przez co brakuje wątków kulturoznawczych - recenzowała gość Czwórki. "Historia wulgaryzmów" to także opowieść o emocjach i społeczeństwie. - Poza śmiechem dużo jest tu dużo poważnych elementów, serial pokazuje, że słowo wykorzystać można jako broń - podkreślała.  

Czytaj także:

Gość Czwórki opowiadała także o powrocie serialu "Seks w wielkim mieście" i oceniła go "tak średnio", mówiąc o "powrocie do czegoś, co już było" i "odgrzewaniu kotletów". - Jedyny powód dla którego miałabym go oglądać nie istnieje, bo nie będzie w tej odsłonie Samanthy - powiedziała Kaja Klimek. - Oczywiście serial spełniał swoją kulturową funkcję i pokazywał feminizm, ale dziś czasy się zmieniły, więc nie wiem, czego się spodziewać - mówiła ekspert.  W Czwórce opowiadała także o serialu "Poradnik Headspace: Medytacja", pomagającym w relaksacji. Jak określiła gość Czwórki, było to bardzo przyjemne i otwierające doświadczenie. 

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Kaja Klimek 

Data emisji: 14.01.2020

Godzina emisji: 10.16

kd