Seriale na marzec: "My, dzieci z dworca Zoo", "Kajko i Kokosz", "Szpital Amsterdam"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 13:00
W 1978 roku dziennikarze magazynu "Stern" spisali historię Christiane F. - nastoletniej narkomanki z Berlina. Książka "My, dzieci z dworca Zoo" szybko stała się światowym bestsellerem. Teraz na jej podstawie powstał serial, który wzbudził wśród internautów ogromne kontrowersje. 
Okładka płyty winylowej z soundtrackiem z filmu Christiane F. My, dzieci z dworca Zoo w reż. Uliego Edla - 1981 rok
Okładka płyty winylowej z soundtrackiem z filmu "Christiane F. My, dzieci z dworca Zoo" w reż. Uliego Edla - 1981 rokFoto: Ralf Liebhold/Shutterstock.com

Posłuchaj
21:59 CZWORKA Stacja Kultura - seriale 04.03.2021.mp3 Kaja Klimek ocenia nowe seriale w sieci (Stacja Kultura/Czwórka)

"My, dzieci z dworca Zoo" wypadają blado przy "Euforii", która nie tylko dużo więcej mówi o samym uzależnieniu, jak i o problemach z którymi borykają się ludzie młodzi Kaja Klimek

Heroina w cekinach

Z jednej strony słychać głosy, że to, co w książce o Christiane F. było najbardziej dojmujące, czyli brud, ból, uzależnienie, pedofilia i 13-letni narkomani, w serialu Philippa Kadelbacha jest "ładne, grzeczne i kompletnie bez emocji". Z drugiej strony są tacy, którzy twierdzą, że reżyser nie chciał zrobić filmu o heroinowym nałogu, tylko o dojrzewaniu. - Należę do frakcji, która jest bardzo na nie jeśli chodzi o ten serial - przyznaje krytyczka, Kaja Klimek. - Tutaj dosłownie wszystko - scenografia, kostiumy, muzyka - odciąga uwagę od najważniejszego problemu - od uzależnienia. Bohaterowie wyglądają jakby urwali się z "Matrixa", i ja to wszystko odbieram jak epatowanie wizualnym porno - dodaje rozmówczyni Kasi Dydo. 

My, dzieci z dworca ZOO - trailer HBO GO

New Amsterdam. Tu mieści się cały świat

"Szpital New Amsterdam" wyprodukowała stacja NBC, która ma na swoim koncie m.in. "Ostry dyżur". Nic więc dziwnego, że serial jest modelową produkcją o życiu lekarzy w jednym z amerykańskich szpitali. Jego bohaterem jest Max Goodwin, ambitny lekarz, który został dyrektorem jednego z najstarszych szpitali w USA. - Nowojorski New Amsterdam to miejsce, w którym leczą się ambasadorowie, więźniowie oraz "zwyczajni" pacjenci. Ten szpital to po prostu cały świat, którego szefej jest Max Goodwin - opowiada gość Czwórki. - Dla mnie to propozycja z gatunku "guilty pleasure", ale wiem, że są tacy, których ten serial naprawdę wzrusza. 

NEW AMSTERDAM Official Trailer (HD) NBC Medical Drama Series / JoBlo Streaming & TV Trailers

Wychowałam się na Kajku i Kokoszu, ale w moim odczuciu serial nie jest dobrze napisany Kaja Klimek

Serialowe przygodzy Kajko i Kokosza

Kajko i Kokosz to dwóch słowiańskich wojów, którzy robią wszystko, by bronić swej wioski przed zakonem złowrogich Zbójcerzy. Postacie stworzone przez Janusza Christę możemy oglądać w nowym serialu, który właśnie trafił na jedną z platform steramingowych. Kajko mówi głosem Artura Pontka, a Kokosz Michała Pieli. Więcej o tej produkcji w rozmowie z aktorami - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 04.03.2021

Godzina emisji: 10.16

kul

Czytaj także

"Euforia", "Osiecka" i serial, którym można się bawić

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 16:00
Jeśli chodzi o rok 2019 to w świecie seriali zdominowała go "Euforia". Producenci zapowiedzieli drugi sezon, ale z powodu pandemii musieli wstrzymać się ze zdjęciami. - Na Gwiazdkę zaś sprezentowali nam dwa odcinki specjalne, które mają być pomostem między tym, co było i co będzie. I dla mnie to jest jedna z najlepszych produkcji tego roku - mówi krytyk filmowy Kaja Klimek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale w sieci - na co czekamy w 2021 roku?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 12:00
Chętnie byśmy wyszli do kina, jednak te wciąż pozostają zamknięte. Na szczęście lista serialowych propozycji największych platform streamingowych jest długa i zapowiada się bardzo dobrze. 
rozwiń zwiń