Seriale na kwarantannę poleca Kaja Klimek

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 13:50
- Punkt wyjścia dla tego serialu jest naprawdę hardcore'owy - mówi Kaja Klimek. - W "Death Note" licealista Light odnajduje tajemniczy notes, dzięki któremu można uratować świat, albo uśmiercić swoich największych wrogów. 
Audio
  • Kaja Klimek poleca seriale omline (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Kaspars Grinvalds/Shutterstock

Serial anime powstał na podstawie mangi autorstwa Tsugumi Ōby'ego, zilustrowanej przez Takeshiego Obatę. W ręce głównego bohatera Yagami Light'a trafia notatnik Boga Śmierci. Osoba, której imię i nazwisko tam wpisze, umiera. - W tej historii jest mnóstwo dziwnych bohaterów i wątków, ale najważniejszy jest pościg za "kirem", japońskim killerem, który wykańcza ludzi. Serial wciąga, jest świetnie zrealizowany i nie mogę doczekać się oglądania kolejnych odcinków - opowiada krytyk filmowy. 

Zobacz zwiastun

Bohaterką pierwszego sezonu "The Act" jest Gypsy Rose Blanchard, która próbuje uciec przed toksycznym związkiem z nadopiekuńczą matką. - Serial powstał na faktach, a w roli matki występuje Patricia Arquette, więc łatwo sobie wyobrazić z jakimi modelem kobiecości mamy tu do czynienia - opowiada Kaja Klimek. - Gypsy dorastała, wierząc, że jest poważnie chora na raka, dystrofię mięśniową, epilepsję i wiele innych schorzeń, a jej matka Dee Dee poświęciła swoje życie, aby się nią opiekować. Dziewczyna w końcu odkrywa szokującą prawdę, że z jej zdrowiem jest wszystko w porządku - mówi.

Zobacz zwiastun

Kaja Klimek opowiada także o serialu science-fiction, którym zachwycają się fani tego gatunku. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyk filmowy)

Data emisji: 26.03.2020

Godzina emisji: 11.10

kul/kd

Czytaj także

"Ozark". Nie dla fanów "Breaking Bad"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 16:50
- Ten serial z czystym sumieniem mogę polecić tym, którzy nie oglądali "Breaking Bad". Bo jeśli oglądali, to będa rozczarowani - opowiada o "Ozark" Ewa Mierzejewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mozart in the Jungle". O ekscesach muzyków klasycznych

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 13:40
- "Mozart in the Jungle" opowiada o nowojorskiej orkiestrze symfonicznej, nowe sezony pojawiają się zdecydowanie za rzadko, a kolejne odcinki trwają zdecydowanie za krótko - opowiada Ewa Mierzejewska.
rozwiń zwiń