Seriale w sieci. Co warto obejrzeć w czerwcu?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 14:20
"Historia Lisey" jest bez wątpienia najbardziej osobistą i szczerą powieścią Stephena Kinga. Na jej podstawie autor powieści stworzył scenariusz do nowego serialu Pabla Larraína - reżysera "Emy" i "Jackie".   
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/frankie's

Posłuchaj
16:03 CZWÓRKA Stacja Kultura - seriale 10.06.2021.mp3 Kaja Klimek poleca seriale w sieci (Stacja Kultura/Czwórka) 

Medium w postaci platform serialowych coraz częściej wpada w koleiny przewidywalności. "Historia Lisey" leży na przeciwnym biegunie Kaja Klimek

Horror o pałacach umysłu

W obsadzie znaleźli się m.in. Julianne Moore, Clive Owen, Jennifer Jason Leigh oraz Susan Kang. Ośmioodcinkowy serial wyprodukował J.J. Abrams. - To serial gatunkowy na miarę letniego hitu - mówi krytyk Kaja Klimek. - Zderzenie mistrza grozy Stephena Kinga z wizjonerem Pablo Larraínem mogło dać naprawdę fantastyczny efekt, tymczasem fani obu twórców wydają się być mocno rozczarowani. Po dwóch odcinkach wiadomo, że nic nie wiadomo, ale trzeba przyznać, że mamy tutaj piękne i ciągle jeszcze nieokreśloną strukturę narracji. Będę oglądać, bo jestem ciekawa, jak twórcy wybrną z tej sytuacji. 

Historia Lisey (2021) Zwiastun Polski / Zwiastuny HD

Lubię kiedy adaptacje filmowe różnią się od oryginału. Dlatego na "Łasucha"patrzę łaskawym okiem Kaja Klimek

Apokalipsa z poczuciem humoru

Gus, pół jeleń, pół chłopiec, odkrywa, że świat został zniszczony przez kataklizm. W związku z tym postanawia dołączyć do rodziny złożonej z hybryd takich jak on. Nowy serial platformy Netflix powstał w oparciu o komiks Jeffa Lemire'a, ale choć teoretycznie opowiada tę samą historię, to znacząco różni się od literackiego oryginału. - Główny bohater, uroczy chłopiec z porożem, żyje w postapokaliptycznym świecie, ale takim, w którym świeci słońce i funkcjonuje poczucie humoru - opowiada gość Czwórki. - "Łasuch" jest niesamowicie baśniowy i bardzo wciągający - dodaje.

Łasuch | Oficjalny zwiastun | Netflix Polska

Jak zostać Bogiem na Florydzie?

Odpowiedź na to pytanie przynosi serial  Roberta Funke'a i Matta Lutsky'ego z Kristen Dunst w roli głównej. Akcja dzieje się w latach 90. i opowiada historię Krystal Stubbs. Dziewczyna pracuje za płacę minimalną w aquaparku, ale postanawia dostać się na szczyt piramidy finansowej Founders American Merchandise, która wcześniej doprowadziła jej rodzinę do ruiny. - Duch "Wilka z Wall Street" krąży nad tą produkcją. Ale to akurat dobrze. Serial wciąga i jest świetnie zagrany - podsumowuje rozmówczyni Kasi Dydo. 

Jak zostać Bogiem na Florydzie | zwiastun CANAL+ Seriale

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 10.06.2021

Godzina emisji: 10.16

kul

Czytaj także

Seriale w sieci: "Znoszone historie" i "Wąż"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 12:30
- "Znoszone historie" to serial, który skupia się na ubraniach, ale nie mówi nic o modzie. Zamiast wielkich projektantów, mamy tutaj fascynujące historie sukienek, płaszczy i swetrów. I mnóstwo emocji, bo często są to także opowieści o ludziach, których nie ma już z nami - mówi krytyczka filmowa Kaja Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale online: Winslet jako Mare, "Halston", "Kolej podziemna"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 14:00
Wiosną na platformy stramingowe wkroczyli poważnu gracze z Hollywood - Kate Winslet jako detektyw i Ewan McGregor w roli projektanta mody. Jak poradzili sobie z tym wyzwaniem?
rozwiń zwiń