Seriale w sieci: "Znoszone historie" i "Wąż"

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 12:30
- "Znoszone historie" to serial, który skupia się na ubraniach, ale nie mówi nic o modzie. Zamiast wielkich projektantów, mamy tutaj fascynujące historie sukienek, płaszczy i swetrów. I mnóstwo emocji, bo często są to także opowieści o ludziach, których nie ma już z nami - mówi krytyczka filmowa Kaja Klimek.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: M-SUR/shutterstock.com

Posłuchaj
19:48 CZWÓRKA Stacja Kultura - seriale 08.04.2021.mp3 Kaja Klimek ocenia nowe seriale w sieci (Stacja Kultura/Czwórka)

 

"Znoszone historie" spełniają nasze pandemiczne potrzeby. Są nostalgiczne, ciepłe i bardzo kojące Kaja Klimek

Serial jest współnym dziełem Emily Spivack, autorki bestsellera "Worn Stories", i twórczyni "Orange Is The New Black" Jenji Kohan. - Powstał tuż przed pandemią, a dziś - w czasie lockdownu - przypomina nam, dlaczego tak naprawdę warto się ubierać, niekoniecznie tylko w dresy - śmieje się gość Czwórki. - Gdybym jednak miała zagłebić się w analizę "Znoszonych hitorii", to to jednak jest serial o modzie, bo moda to przecież także jest to, co my z ubraniami robimy - dodaje.

Worn Stories | Based On The Best Seller | Official Trailer | Netflix

Kino kocha historie o seryjnych mordercach. Co jakiś czas wyciąga taką postać z historii i opowiada o jej losach w mniej lub bardziej udramatyzowanych serialach Kaja Klimek

"Wąż" to kolejna wariacja na temat postaci seryjnego mordercy. Udający handlarza klejnotami Charles Sobhraj i jego dziewczyna Marie-Andrée Leclerc (Jenna Coleman) podróżowali w latach 1975–1976 przez Tajlandię, Nepal i Indie. W tym czasie popełnili wiele zbrodni na azjatyckim "szlaku hipisów" i stali się głównymi podejrzanymi o morderstwa młodych turystów z Zachodu. - Obok intrygi kryminalnej, "Wąż" opowada też o dalekich podróżach. Z podejrzanych ulic wielkich metropolii przenosimy się do raju. Hipisi odbywają podróże wgłąb siebie, pojawiają się pierwsi Backpackersi, i nagle na ich drodze pojawia Bikini Killer, który wykorzystuje ich naiwność, marzenia oraz grube portfele - mówi Kaja Klimek.

Wąż | Oficjalny zwiastun | Netflix Polska

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 08.04.2021

Godzina emisji: 10.16

kul

Czytaj także

Te filmy można oglądać jak seriale: "Erotica 2022", "James Bond"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 17:37
Okazuje się, że pewne produkcje filmowe można oglądać jak seriale. Zdaniem Kai Klimek należą do nich nowa antologia "Erotica 2022" i seria filmów o Jamesie Bondzie. 
rozwiń zwiń