Kowalski: "Gangster" rozpoczyna nowy rozdział w mojej muzyce i w życiu

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 16:09
- Kowalski to nowy artysta, dojrzały. Mam nadzieję, że jego nowe dźwięki będą go bardziej określały - mówił o sobie muzyk, który właśnie powraca z nowym singlem "Gangster", promującym płytę "Anomalie". 
Adi Kowalski Kowalski
Adi "Kowalski" Kowalski Foto: Archiwum Leszczyński/PAP

Inhaler 1200.jpg
Inhaler. Syn Bono wychodzi z cienia sławnego ojca

Premiera "Gangstera" odbyła się w lipcu i ma promować debiutancką płytę Kowalskiego "Anomalie". Piosenka opowiada prawdziwą historię warszawiaka, który marzył o wielkiej karierze, prawdziwej miłości i przyjaźni. Chciwość i żądza zaprowadzą go wprost w ramiona mafii. - To trochę historia o mnie, choć ja nie byłem tak niedobry jak prawdziwy "gangster" - tłumaczył Kowalski i podkreślał, że "Anomalie" będzie - wyłączając "Gangstera", płytą koncepcyjną. - Każda z dziesięciu piosenek, poza tym singlem, opowiada o jednej "anomalii", prawdziwej historii z mojego życia i każda jest opowieścią o kimś innym - mówił muzyk.

Posłuchaj
16:54 czwórka kowalski 2021_08_03-11-16-21.mp3 Adi "Kowalski" Kowalski o singlu "Gangster" i zbliżającej się płycie "Anomalie" (Stacja Kultura/Czwórka) 

Kowalski obecny jest na polskiej scenie muzycznej od wielu lat. Jako Adi Kowalski pierwszą płytę wydał sześć lat temu, był uczestnikiem m.in. muzycznych show telewizyjnych, ale teraz chce zmienić artystyczny kierunek. To, że występuje jako "po prostu" Kowalski jest sygnałem, że słuchacze spodziewać się mogą zmian. - Miałem wtedy 21 lat i byłem chłopakiem, który przyjechał do wielkiego miasta z głową pełną marzeń. Dziś jestem wdzięczny za tamten czas, ale czuję się totalnie jak debiutant. To nagrania moje, nikt nie mówił mi, jak ma to brzmieć i jak ma wyglądać - mówił muzyk w rozmowie z Czwórką. - Idzie nowe, teraz będzie tak, jak ja bym chciał, żeby to było zagrane i zaśpiewane w 100 procentach. Tym razem bez dużej wytwórni za plecami - podkreślał. 

Źr. Kowalski Kowalski - Gangster (Official Video)

Przez ostatnie lata o Adim Kowalskim było nieco ciszej, ale muzyk nie zniknął ze sceny, grał m.in. w stołecznym Teatrze Sabat. - Wcisnęli mnie w tiule i cekiny, i "jechałem na pełnej". Marzyłem o tym, by śpiewać w takim miejscu, na scenie w rewiowym teatrze - wspominał w rozmowie z Czwórką. - Udało się i występowałem, ale wciąż szukałem swojej drogi, nagrywałem różne rzeczy. Wciąż to, co robiłem, było bardziej czyjeś niż moje. W końcu przyszedł taki dzień, by spełnić też marzenie o własnej twórczości. Producentem płyty jest Piotr "Rubens" Rubik, odpowiedzialny za wiele utworów m.in. Darii Zawiałow i Mroza, a za teksty odpowiada częściowo Arek Kłusowski. - Tego dnia, gdy weszliśmy do studia, odszedłem z teatru. Chciałem zamknąć pewien etap, by z czystym sumieniem i fajną energią pójść dalej - wspominał gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Adi "Kowalski" Kowalski 

Data emisji: 03.08.2021

Godzina emisji: 11.10

kd


Czytaj także

Duch Michaela Jacksona pojawi się w polskim teatrze

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 13:00
Good Taste Production po raz kolejny zaprasza na wyjątkowy projekt łączący muzykę króla popu i klasyczne aranżacje.
rozwiń zwiń