Duch Michaela Jacksona pojawi się w polskim teatrze

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 13:00
Good Taste Production po raz kolejny zaprasza na wyjątkowy projekt łączący muzykę króla popu i klasyczne aranżacje.
Audio
  • Jacek Piskorz o trasie "Tribute to Michael Jackson" (Stacja kultura/Czwórka)
Dziennikarz Czwórki Damian Sikorski, Jacek Piskorz - kierownik muzyczny projektu
Dziennikarz Czwórki Damian Sikorski, Jacek Piskorz - kierownik muzyczny projektuFoto: czwórka

Po koncertach w wielkich salach przyszedł czas na wyjątkowe spotkanie w Teatrze Roma. Jedyny taki koncert wypełniony muzyką króla popu odbędzie się 29 marca w Warszawie. - Kilka koncertów z cyklu "Tribute to Michael Jackson" odbyło się już do tej pory na deskach sal koncertowych i teatrów w całej Polsce. Odsłona warszawska jest swoistym podsumowaniem tej trasy - zapowiadał dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski.

Koncerty z piosenkami Michaela Jacksona zagranymi symfoniczne podbijają serca fanów w całym kraju. W ciągu poprzednich edycji wypełniły niejedną salę koncertową w Polsce i porywając publiczność z miejsc. O zbliżającym się koncercie rozmawialiśmy z kierownikiem muzycznym projektu Jackiem Piskorzem. - Mieliśmy solidne przygotowanie. Zanim zabraliśmy się do tworzenia symfonicznych aranżacji jego utworów, każdy z muzyków musi zresztą na swojej drodze przejść przez twórczość Jacksona, zanim zabierze się za tzw. "poważne granie" - mówił gość Damiana Sikorskiego.

- Długo zastanawialiśmy się, czy to połączenie to dobry pomysł. Nie potrafiliśmy sobie wyobrazić jak przy całym dynamizmie i ilości rytmu można wpleść orkiestrę symfoniczną. To było ogromne wyzwanie. Staraliśmy zaaranżować te utwory tak, aby nie zbeszcześcić tego, to w tej muzyce tak wyjątkowe - opowiadał. 

O tym, kto wystąpi w marcowej odsłonie koncertu i jakie przeboje amerykańskiego muzyka rozmawialiśmy w "Stacja kultura". Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowałDamian Sikorski

Gość: Jacek Piskorz - kierownik muzyczny projektu

Data emisji: 19.03.2018

Godzina emisji: 11.36

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artyści grają dla Syrii. Wśród nich Aga Zaryan

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 10:45
W Czwórce wokalistka pojawiła się z Kajetanem Prochyrą z Muzeum POLIN, gdzie 6 stycznia odbędzie się charytatywny koncert. - Zaśpiewam m.in. utwór o tym, że marzę, by kiedyś na świecie zapanował pokój, by ludzie byli wolni i szczęśliwi. Niestety, to jest utopia... - mówiła w Czwórce Aga Zaryan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paprodziad: Łąki Łan po trasie ma zakwasy

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 14:00
- Nasze trasy są kolorowe, przygodowe, pełne różnych emocji i radości. Dużo się z siebie śmiejemy i czasami wracamy z takiego wyjazdu z zakwasami w brzuchach - opowiada Paprodziad z zespołu Łąki Łan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa Björk w Poznaniu. Poczuj się, jak na koncercie

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 12:14
Najpierw Tokio, Los Angeles i Barcelona, teraz Poznań. Wybitna islandzka artystka przedstawia w Polsce swój najnowszy projekt "Björk Digital" zrealizowany w technice VR. - Ta wystawa angażuje wszystkie nasze zmysły - opowiadała Grażyna Kulczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz i Hubert Gasiul: nie ma ferii bez deski

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 12:50
- Snowboard, chyba jak żaden inny sport, jest mocno związany z muzyką. Ta dyscyplina bardzo nas inspiruje. Podobnie jak surfing - opowiadają Ania Rusowicz i Hubert Gasiul. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Borzym vs Radiohead. "Zaatakuję waltorniami"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 14:30
- Rzeczy, które sama sobie piszę, są dla mnie zbyt łatwe do śpiewania. Postanowiłam zatem wykorzystać dorobek zespołu, który byłby dla mnie wyzwaniem wokalnym - o projekcie "Radioheadycznie" opowiada Monika Borzym.  
rozwiń zwiń