Young Design 2021 - design spekulatywny. Wzornictwo inspirowane twórczością Stanisława Lema

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 14:14
Od 12 lat konkurs wspiera młodych projektantów na progu kariery. W tym roku, z okazji roku Lema jego specjalna edycja, bo Stanisław Lem i jego twórczość to przecież idealna inspiracja dla designerów w XXI wieku. - Spodziewamy się bardzo ciekawych i różnorodnych projektów na które z zainteresowaniem czekamy - mówi w Czwórce koordynatorka konkursu Małgorzata Wrocławska.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/metamorworks

Stanisław Lem_pap_1200.jpg
Stanisław Lem – które z jego koncepcji okazały się prawdziwe?

Do 30 września Instytut Wzornictwa przyjmuje zgłoszenia do konkursu Young Design 2021. Konkurs skierowany jest do młodych, którzy dopiero zaczynają swoją zawodową karierę i tych, którzy uczą się, ale próbują w jakiś sposób zaistnieć. - Zapraszamy do udziału w konkursie studentów i absolwentów kształcących w kierunku wzornictwa, ale również studentów sztuki, malarstwa architektury i grafiki - wylicza gość audycji.


Posłuchaj
14:27 Czwórka/Stacja Kultura Young Design 2021 23.08.2021.mp3 W audycji rozmawiamy z Małgorzatą Wrocławską koordynatorka konkursu Young Design 2021 (Stacja Kultura/Czwórka_

 

W tym roku stworzona została specjalna kategoria Very Young Design, do której organizatorzy konkursu zapraszają również młodzież w wieku 13-18 lat. - Ponieważ temat przewodni konkursu: design spekulatywny - czyli wzornictwo przyszłości, inspirowany jest twórczością Stanisława Lema, chcemy zobaczyć jak bardzo młodzi widzą przyszłość i jak chcą ją przedstawić - opowiada gość audycji. - Stwierdziliśmy, że może to być bardzo ciekawa grupa odbiorców, która może nam dostarczyć ciekawych projektów.


źr. Facebook/youngdesignkonkurs


stanisław lem pap 1200.jpg
"Pokój" - opowiadanie Lema przeniesione do hotelu

- W naszym konkursie nie chcemy się mocno trzymać sposobu w jaki jest definiowany design spekulatywny. To jest widzenie przyszłości i problemów jakie mogą się pojawić oczami wielu ludzi i rozwiązywane w różny sposób - tłumaczy Małgorzata Wrocławska. - W naszym konkursie dajemy dowolność osobom zgłaszającym. Jest tu duże pole do popisu. Chcemy uwolnić umysły projektantów i młodych ludzi.

Czytaj także:

Jest o co walczyć, bo pula nagród jest imponująca. W konkursie można wygrać stypendium i nagrody pieniężne w wysokości 20 tys. zł. Finał konkursu odbędzie się 14 października 2021 r. podczas którego będzie miało miejsce otwarcie wystawy, ogłoszenie finalistów Young Design i  Very Young Design oraz wręczenie nagród.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Małgorzata Wrocławska koordynatorka konkursu Young Design 2021

Data emisji: 23.08.2021

Godzina emisji: 11.15

aw