Bovska w poszukiwaniu "dzikiej dziewczynki". Nowy singiel artystki

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 13:50
- "Dzika" to piosenka o relacji z ogromną wewnętrzną siłą, która istnieje w każdej kobiecie. Jest to utwór o tęsknocie za nią i wołaniu jej. Jest o spotkaniu z prawdą o sobie samej - opowiada Bovska. 
Bovska na planie teledysku do piosenki Dzika
Bovska na planie teledysku do piosenki "Dzika"Foto: Magdalena Zielińska/mat. prasowe

Posłuchaj
08:26 CZWÓRKA Stacja Kultura - bovska 27.10.2021.mp3 Bovska o "Dzikiej" - premiera nowego singla artystki (Stacja Kultura/Czwórka) 

Tytuł może być mylący dla tych, którzy znają moje muzyczne oblicze. Ale w każdym z nas jest ta dzika natura i w "Dzikiej" namawiam do tego, żeby ją odkryć Bovska

Jedną z inspiracji do napisania tej piosenki była dla artystki książka "Czuła przewodniczka". - Natalia de Barbaro pisze w niej o "dzikiej dziewczynce". Bardzo mi się spodobało to określenie, bo myślę, że nie dotyczy ono tylko kobiet. Ta "dzikość" to czysta radość, coś, dzięki czemu możemy się bawić. To także intuicja i zmysłowość - tłumaczy rozmówczyni Damiana Sikorskiego. - Zabrałam tę "dziką dziewczynkę" do swojej piosenki i przefiltrowałam ją przez moje "ja".

Posłuchaj także:

Przez lata pracowałam tylko z Jankiem Smoczyńskim, materiał na nową płytę przygotowuję z nowymi producentami. Dojrzałam do tego, by wpuścić do swojego świata wrażliwość innych twórców Bovska   

Za produkcję muzyczną utworu odpowiada Archie Shevsky, doskonale znany ze współpracy m.in. z Natalią Szroeder czy Natalią Kukulską. Teledysk do piosenki został zrealizowany w plenerach wulkanicznie pięknej i surowej Fuerteventury. Bovska jest także autorką scenariusza, którego koncepcję dopracowała z choreografką Agą Konopką oraz reżyserką Magdaleną Zielińską. Autorem zdjęć do teledysku jest Mateusz Kanownik. - Na Fuerteventurę trafiłam dzięki Magdzie i Mateuszowi, którzy mieszkali tam przez kilka miesięcy. Pustynny krajobraz, olbrzymia przestrzeń - to było to, czego potrzebowałam. Jestem niesamowicie dumna z tego wideoklipu. Myślę, że to jest najlepsza rzecz, jaką zrobiłam do tej pory - podsumowuje Bovska.  

BOVSKA - Dzika (Official Video) / BOVSKA

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Damian Sikorski

Gość: Bovska

Data emisji: 27.10.2021

Godzina emisji: 11.35

kul

Czytaj także

Mary Komasa: idź piosenko do kogoś innego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 18:50
- Piosenkę piszę nie dłużej niż ona trwa. Jeśli nie daję sobie rady, odpuszczam. Uważam, że taki utwór nie jest mi przeznaczony - mówi Mary Komasa i tłumaczy, dlaczego jej nowy krążek jest muzyką miejsc, ludzi i dorastania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Musiał: singiel "Już się nie wstydzę" miał dziewięć wersji

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 12:40
Agnieszka Musiał w swojej twórczości wypracowała styl, w którym subtelność ukulele łączy się z siłą elektroniki. Jednak w "Już się nie wstydzę" ukulele nie usłyszymy, to wyjątkowy singiel, stworzony na specjalną okazję.
rozwiń zwiń