Polskie Radio
Section05
Bovska

Jakie "Motywy" mają podróże? Nie tylko te turystyczne

- Pociąg, który wybrałem, że nie będę artystą jednego stylu, jednego charakteru i jednego sposobu pisma, w latach 70. okazał się jednym z lepszych pociągów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Pągowski, grafik i plakacista. A jakie podróży odbyli prof. Małgorzata Omilanowska-Kiljańczyk, historyczka sztuki i była minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz Bovska, czyli wokalistka i artystka plastyczka?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo podróże Agata Passent Rafał Sławoń Andrzej Pągowski Małgorzata Omilanowska-Kiljańczyk

"Pierwsza Trójka – Lista Przebojów". Na topie Nene Heroine ft. Kasia Lins, Jan Tymoteusz!

Sensacyjna zmiana na szczycie notowania: Kaśka Sochacka z najnowszą piosenką "Szum" musiała w "Pierwszej Trójce – Liście Przebojów" ustąpić miejsca formacji Nene Heroine wspieranej przez Kasię Lins i Jana Tymoteusza. W audycji gościnnie pojawili się Gaba Kulka i Łukasz Lach, którzy dali mini koncert.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Pierwsza Trójka – Lista Przebojów Kaśka Sochacka Piotr Metz MUZYKA nene heroine Kasia Lins jan tymoteusz Pearl Jam Lenny Kravitz Pablopavo i Ludziki Tomasz Makowiecki Billie Eilish matylda/Łukasiewicz Gaba Kulka

"Płonie las", najnowszy singiel Bovskiej, przedpremierowo w Trójce! Artystka odsłania nową twarz…

Już w środę, 11 maja, odbędzie się premiera nowego singla Bovskiej zatytułowanego "Płonie las". To pierwsza zapowiedź nowego krążka, nad którym artystka pracuje od kilku miesięcy. Wokalistka odsłania nową siebie i udowadnia, że jest jak najbardziej świadoma momentu życia w którym aktualnie się znajduje. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA premiera singiel album Radosław Nałęcz Trójka

W różanej tonacji. Oczy, Sokół i Bovska w Trójce

Motywem przewodnim wtorkowego wydania audycji "Nasza tonacja" były róże. Radosław Okrasko, zapewne mając w pamięci niedawne walentynki, zaprezentował nam m.in. utwór "Róża" w wykonaniu tria Oczy, rapową wersję wiersza Tadeusza Różewicza "Zielona róża" autorstwa Sokoła, Hadesa i Sampler Orchestra oraz "Dziką" Bovskiej.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Okrasko Trójka MUZYKA muzyka hp sokół Strachy na Lachy Karolina Cicha