Mapa o "Wzywam Cię": to płyta z oka cyklonu

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 18:00
Mapa to pseudonim artystyczny Magdy Pasierskiej. Jej debiutancki album "Wzywam Cię" jest niebanalny, zakręcony, pełen alternatywnych dźwięków i elektronicznych rozwiązań.
Mapa - Magda Pasierska
Mapa - Magda PasierskaFoto: mat. promocyjne

- Muzyka non-stop mi towarzyszy, a te dwa lata pandemii spędziłam głównie przy pianinie - opowiada artystka. -  Zbierałam kawałeczki melodii, okruchy piosenek i dzieliłam się nimi z Pawłem Rychertem, który jest producentem tej płyty.

Co jest twoją bestią?

Album "Wzywam Cię" otwiera utwór "Dowiedz się co jest twoją bestią". - Płyta jest dzieckiem pandemii, a ta piosenka opowiada o wielkiej chęci wyjścia do klubu i spotkania się z ludźmi - wyjaśnia Magda Pasierska. - Jestem wielką fanką techno i aktywną uczestniczką kultury rave. Tribalowe brzmienia i plemienny taniec uwalniają mnie.

Debiutancką płytę Mapy, która jest także Płytą tygodnia w Czwórce, promowały single "Wzywam Cię”, No One” i "Przejdź do pozycji dziecka"". - Ten tytuł zapożyczyłam z jogi, którą kiedyś fanatycznie wręcz praktykowałam - opowiada Mapa. - Joga towarzyszy mi od wielu lat, w jakiś sposób inspiruje, a przede wszystkim pozwala mi odnaleźć drogę do siebie, jeśli tylko się pogubię. Joga jest też bardzo pomocna przy pracy z głosem. Jestem nauczycielem śpiewu i jest to dla mnie bardzo ciekawy obszar do eksploatacji.

Melodie, których nie można zanucić

W solowym projekcie muzyczny Mapa tworzy eklektyczną fuzję syntetycznej elektroniki rodem z berlińskich scen muzycznych, naturalnych brzmień sekcji instrumentów, bardzo osobistych tekstów oraz niecodziennego głosu. - Mam dość duże rozwarstwienie jaźni muzycznej. Uwielbiam bardzo wiele różnych stylów, których ciągle słucham. Sięgam nawet do tych z czasów dzieciństwa i nastoletnich - opowiadała w wywiadzie dla Czwórki. - Bez wątpienia jest to muzyka, w którą trzeba się zagłębić i nie da jej się zanucić w samochodzie po jednym przesłuchaniu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Mapa (@mapa.music)

Posłuchaj
11:46 CZWÓRKA Stacja Kultura - mapa 03.01.2022.mp3 O płycie "Wzywam Cię" i projekcie Mapa opowiada Magda Pasierska (Stacja Kultura/Czwórka)

Płyta, która powstała w oku cyklonu

Swoją karierę - jako Mapa - Magda Pasierska rozwija od 2021 roku, ale wcześniej Magda Pasierska występowała w trio beatboxerskim - Me Myself And I. Przy pierwszym singlu "Lightly Brightly” współpracowała z Agimem Dżelijlim - niestrudzonym eksperymentatorem i jednym z czołowych twórców muzyki elektronicznej w Polsce. W 2021 roku artystka wystąpiła gościnnie na krążku "Covers EP" Szuma & Fykesa, na którym zaśpiewała cover utworu Björk. - Komponowanie to dla mnie okazja do spotkania się z samą sobą. Szukam muzyki w muzyce i to jest dla mnie priorytetowa sprawa. A treści, które trafiły na krążek "Wzywam Cię", powstały w oku cyklonu - dodaje Mapa.

Sprawdź także:

Mapa - Wzywam Cię / Mapa

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Magda Pasierska (Mapa)

Data emisji: 03.01.2022

Godzina emisji: 11.40

kul

Czytaj także

Agnieszka Musiał: singiel "Już się nie wstydzę" miał dziewięć wersji

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 12:40
Agnieszka Musiał w swojej twórczości wypracowała styl, w którym subtelność ukulele łączy się z siłą elektroniki. Jednak w "Już się nie wstydzę" ukulele nie usłyszymy, to wyjątkowy singiel, stworzony na specjalną okazję.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bovska w poszukiwaniu "dzikiej dziewczynki". Nowy singiel artystki

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 13:50
- "Dzika" to piosenka o relacji z ogromną wewnętrzną siłą, która istnieje w każdej kobiecie. Jest to utwór o tęsknocie za nią i wołaniu jej. Jest o spotkaniu z prawdą o sobie samej - opowiada Bovska. 
rozwiń zwiń