KIWI i piosenki z "Pętli" przemyśleń

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2022 06:00
Już 28 stycznia będziemy mogli usłyszeć debiutancki album KIWI pt. "Pętla". Artystka zdradza, że powoli dogania ją stres związany z debiutanckimi koncertami. 
KIWI
KIWIFoto: mat.pras./Wiktor Franko

- Jeszcze śpię w nocy, ale stresik powoli się pojawia - przyznaje Wiktoria Nazarian, czyli KIWI, tuż przed premierą swojej debiutanckiej płyty "Pętla". - Myślę, że bardziej związany jest z nadchodzącymi koncertami niż z samą premierą płyty. Czekałam na to bardzo długo - dodaje. 

Artystka zdradza, że nie ma oczekiwań związanych ze swoim albumem. Odwołuje się do dobrego odbioru epki i ma nadzieję, że tak zostanie przyjęta ta płyta. Zdradza też, że chciałaby, żeby coraz więcej ludzi jej słuchało. - Liczy się każda dodatkowa osoba, która pozna moją muzykę - podkreśla. 

2021 rok - rok muzyki i piesków 

Całkiem niedawno KIWI na swoim Instagramie przyznała, że 2021 rok był dla niej czasem muzyki i piesków. - Cały rok powstawała "Pętla", cały rok był pod znakiem tej płyty. W tym czasie ten album powstał od zera - opowiada gość Kasi Dydo. - Udało mi się nagrać dwie piosenki w kolaboracji ze Stachem Bukowskim i Ayam Camani. To było też ciekawe doświadczenie, mogłam wyskoczyć ze swojego repertuaru. Pracowałam też nad klipami, oprawą graficzną. To wszystko wymaga czasu i pracy. 

KIWI zdradza, że w 2021 roku zaadoptowała psa, ale też zaczęła się mocniej interesować tym gatunkiem i jego behawiorystyką. Nie wyklucza, że jej psie stado się rozrośnie. 

Pętla myśli

Tytuł debiutanckiej płyty KIWi nawiązuje do tego, co dzieje się w jej głowie. - Większość piosenek powstała w 2021 roku, ale to, co złożyło się na te piosenki, moje obserwacje, przemyślenia, to wydaje się, że kiełkowało bardzo długo - wyjaśnia. - Stąd też tytuł mojej płyty - "Pętla". Te myśli przychodzą, krążą po mojej głowie jakiś czas, potem pojawiają się nowe przemyślenia. Czasem napisanie piosenki pomaga się z nimi uporać, a czasem nie - dodaje. 

Do prac nad nowymi utworami artystce nie trzeba wiele. Wystarczy pokój albo puste mieszkanie, komputer, mikrofon i klawiatura. - Początkowo tworzę sama, potem we współpracy z Sarapatami. Nad utworami pracowaliśmy u nich w studiu. Lubię klimat, gdy pierwsze dźwięki powstają w moim domowym zaciszu - zdradza. 

KIWI sama tworzy podkłady do utworów, tworzy teksty. - Na albumie duży wpływ na warstwę muzyczną mieli bracia Sarapata - opowiada. - W początkowym etapie dużo robię sama. Na etapie produkcji oni moją twórczość wynoszą na wyższy level. Wtedy muszę i chcę trochę oddać i iść na kompromis - dodaje. 

W utworze "Plagiat" odkrywamy trochę inną KIWI od tej, którą znamy z epki czy pierwszych singli. Są w nim smaczki hiphopowe, rapowanie. - To dla mnie ważny utwór, wychodzę w nim ze swojej delikatności - zdradza. - Nie wykluczam, że takie elementy pojawią się jeszcze w moje twórczości - dodaje. 

KIWI - Duch (Official Video)/FONOBO Label


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: KIWI (czyli Wiktoria Nazarian, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów)

Data emisji: 26.01.2022

Godzina emisji: 11.14

pj

Czytaj także

Agnieszka Musiał: singiel "Już się nie wstydzę" miał dziewięć wersji

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 12:40
Agnieszka Musiał w swojej twórczości wypracowała styl, w którym subtelność ukulele łączy się z siłą elektroniki. Jednak w "Już się nie wstydzę" ukulele nie usłyszymy, to wyjątkowy singiel, stworzony na specjalną okazję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bovska w poszukiwaniu "dzikiej dziewczynki". Nowy singiel artystki

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 13:50
- "Dzika" to piosenka o relacji z ogromną wewnętrzną siłą, która istnieje w każdej kobiecie. Jest to utwór o tęsknocie za nią i wołaniu jej. Jest o spotkaniu z prawdą o sobie samej - opowiada Bovska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

KIWI: chciałabym, żeby moja płyta zaczarowała

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 15:18
Pracę nad pierwszym albumem Wiktorii Nazarian, znanej jako KIWI, dobiegają końca. W "Stacji Kultura" artystka zdradza, co ją inspiruje i jaka nie będzie jej płyta.
rozwiń zwiń