Bovska: każdy singiel jest dla mnie momentem słońca

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 13:00
Ostatni czas obfituje w single Bovskiej. Ukazał się już "Barometr" i "Dzika". Teraz przyszedł czas na "System Error", artystce zależało, żeby ukazał się zimą. 
BOVSKA
BOVSKAFoto: mat.pras.

Choć nad Polską niebo pozostaje w szarych kolorach, a słońce zza chmur wygląda bardzo rzadko, to Bovska odnajduje ciepłe promienie w swoim życiu

- W moim życiu jest dużo słońca. Każdy singiel jest takim momentem i chwilą miłej konfrontacji z odbiorcami. Zawsze jest ekscytująco, a ja lubię takie momenty - podkreśla artystka. - Czekam na koncerty, choć teraz jest trudny moment. Mam nadzieję, że wiosną będę mogła was zaprosić na występy i uraczyć kolejnymi singlami z albumu, który się zbliża - dodaje. 

Nowy etap, inna płyta

Słuchając ostatnich piosenek Bovskiej trudno się oprzeć wrażeniu, że artystka jest odważniejsza, weszła na inny etap swej twórczości. - Ja nie mam do swoich piosenek dystansu, ale na pewno wiem, że we mnie nastąpiła pewna zmiana, która ma odzwierciedlenie w muzyce - przyznaje Magdalena Grabowska. - To wszystko jest wynikiem pandemii, ale też pracy nad sobą, zmiany mentalności. Jest to też pokłosiem tego, co działo się i dzieje w Polsce. To wszystko na mnie wpłynęło, na konstytuowanie się we mnie jakichś poglądów i wypowiadanie ich na głos. Z pewnością wiele mówię o człowieku, o kobiecej energii - dodaje. 

Singiel na zimę

"System Error" to najnowszy singiel artystki, ale powstał wcześniej niż "Dzika". Bovska w rozmowie z Małgorzatą Jakubowską zdradza, że ta zamiana miejsc była zaplanowana. - "Dzika" jest dla mnie wyjątkowo ważną piosenką, zależało mi, żeby się jak najszybciej ukazała - opowiada. - Powstała wiosną 2021 roku, a klip zaraz po niej. Zaś "System Error" jest piosenką przełomu. Wydawało mi się, że dla niej dobrym czasem publikacji będzie zima - dodaje. 

W klipie "System Error" widzimy Bovską w oceanie, widzimy ją też na pustyni, gdzie przesypuje piach. Obraz jest tu uzupełnieniem tekstu piosenki. - Wraz z twórcami tego klipu, Magdą Zielińską i Mateuszem Kanownikiem, chodziło nam o pokazanie takiej syzyfowej pracy, przez płynięcie w miejscu w oceanie czy przesypywanie piachu na pustyni - mówi Bovska. - Pokazaliśmy, że tak wiele można zmienić, a tak niewiele się zmienia - dodaje. 

Każdy utwór Bovskiej można czytać na wielu płaszczyznach. Artystka szuka i dąży do uniwersalizmu w sztuce. Chce by jej odbiorca mógł się odnieść do tego, o czym mówi, do wartości, które nie przemijają. - Różne mogą być interpretacje tego utworu, można go przełożyć na skalę mikro, ale i makro - podkreśla. - Jest tu wiele płaszczyzn. 


Posłuchaj
15:39 czwórka stacja kultura 09.02.2022 bovska.mp3 Bovska opowiada o swoim najnowszym singlu "System Error" i nadchodzącej płycie (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Bovska ma nadzieję, że płyta zostanie wydana jeszcze w tym roku. Do współpracy zaprosiła Duita, Jana Smoczyńskiego czy Archie Shevsky'ego, z którym tworzyła "Dziką". Nie wyklucza też pojawienia się gości na nadchodzącym albumie. - Gdy powstaje piosenka to np. rodzi się potrzeba duetu - tłumaczy. - Jeśli taka powstanie, to chciałabym zaprosić na swoją płytę wyjątkową kobietę albo mężczyznę, kto wie. Ja jeszcze nie wiem, jak to będzie - dodaje. 


BOVSKA - System Error (official videoclip)/BOVSKA***
Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Małgorzata Jakubowska

Gość: Bovska

Data emisji: 09.02.2022

Godzina emisji: 11.13

pj

Czytaj także

Mary Komasa: idź piosenko do kogoś innego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 18:50
- Piosenkę piszę nie dłużej niż ona trwa. Jeśli nie daję sobie rady, odpuszczam. Uważam, że taki utwór nie jest mi przeznaczony - mówi Mary Komasa i tłumaczy, dlaczego jej nowy krążek jest muzyką miejsc, ludzi i dorastania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Musiał: singiel "Już się nie wstydzę" miał dziewięć wersji

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 12:40
Agnieszka Musiał w swojej twórczości wypracowała styl, w którym subtelność ukulele łączy się z siłą elektroniki. Jednak w "Już się nie wstydzę" ukulele nie usłyszymy, to wyjątkowy singiel, stworzony na specjalną okazję.
rozwiń zwiń