Rosalie.: kręci mnie współpraca z innymi, lubię się "dogrywać"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 18:30
- Muzyka łączy ludzi, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. I to nie tylko artystów, ale też słuchaczy. Ale to nie jest tak, że z każdym umiem się dogadać, tylko rzeczywiście musimy nadawać na tych samych falach - mówi Rosalie.
Rosalie. w studiu Czwórki.
Rosalie. w studiu Czwórki.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

"Laska, nie kombinuj, tylko jaraj się tym, co jest"

Artystka - oprócz dwóch solowych płyt "Flashback" i "iDeal" - ma na swoim koncie współprace z takimi artystami jak Catz 'n Dogz, Rasmentalizm, Paula Roma, 1988, a ostatnio z Tymkiem, z którym nagrała numer "Jak ich tu pokochać?" - Tymek jest tajemniczy, na początku myślałam nawet, że dość mroczny. Zawsze robił na mnie wrażenie, bo ma bardzo określony cel: słuchalność, jakość, i talent do hiciorów - opowiada gość Czwórki. - Poza tym z Tymkiem jest po drodze, zwłaszcza w tej części, kiedy występuje jako Seven Phoenix. W jego głowie najważniejsza jest muzyka i to mi bardzo imponuje - dodaje. Rosalie. i Tymek spędzili razem pięć dni. Towarzyszył im także producent A_GIM. - To była jazda bez trzymanki, gdzie wielokrotnie łapałam się za głowę, w którą stronę to podąża i jak będzie brzmieć - wspomina artystka. - A potem przychodziła refleksja w stylu: "laska, nie kombinuj, tylko jaraj się tym, co robisz, to jest twoja chwila". Pracujesz z ciekawymi postaciami, weź to wykorzystaj i zacznij się cieszyć.   

"Featuringi" przez przypadki

Rosalie. przyznaje, że kiedy decyduje się na "featuringi" albo gościnne występy, zawsze stara się, żeby w trakcie nagrań byli obecni wszyscy artyści. - Wiem, że żyjemy w czasach, w których można nigdy się nie spotkać, a mieć wspólny utwór na płycie, ale ja wolę załatwiać takie sprawy osobiście - śmieje się.

Jak ich tu pokochać? | RosalieOfficial

- W przypadku Pauli Romy odezwała się do mnie jej menadżerka, z propozycją, czy nie chciałabym posłuchać utworu, do którego mogłabym się dograć. Zawsze osłuchuję takie numery, a potem podejmuję decyzję. Tu w ziemie wmurował mnie refren piosenki "Przez przypadki". Uważam, że to jeden z piękniejszych refrenów, jakie słyszałam od dawna. Spotkałyśmy się w studio, spędziłyśmy ze sobą kilka dni, zrobiłyśmy klip, a potem razem zaśpiewałyśmy na koncercie promującym debiutancką płytę Pauli. Myślę, że wytworzyło się między nami coś prywatnego, co nie zawsze jest oczywiste w takich sytuacjach - dodaje Rosalie. - Paula jest mi bardzo bliska i mocno trzymam za nią kciuki, bo czuję, że ona nie udaje. Jest totalnie sobą.

PAULA ROMA, Rosalie. - Przez przypadki [Official Music Video] | Paula Roma

Sprawdź także:

"Kręcą mnie ludzie"

Artystka nie ukrywa, że wiele osób zwraca się do niej z prośbą o "dogrywki", co ją bardzo cieszy, bo od samego początku wysyłała w świat sygnał, że jest otwarta na takie propozycje. - Współpraca z ludźmi to jest coś, co mnie jara - podkreśla rozmówczyni Kasi Dydo. - Jestem przekonana, że nie warto się szufladkować, lepiej sprawdzać się w wielu formach. Bo tylko wtedy można przekonać się, gdzie jesteś dobry i w którym miejscu czujesz się najlepiej.

Posłuchaj
13:10 CZWÓRKA Stacja Kultura - rosalie 09.11.2022.mp3 Rosalie. o współpracy z Tymkiem i planach na kolejne wydawnictwo (Stacja Kultura/Czwórka)

***

Audycja: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Rosalie. (wokalistka)

Data emisji: 09.11.2022

Godzina emisji: 11.30

kul,kor

Czytaj także

"Mam plan na wolność". Natalia Grosiak o solowym debiucie

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 18:00
W zaciszu domowym, z pomocą gitary i ukulele Natalia Grosiak tworzy kameralne piosenki, które opowiadają  o skomplikowanej naturze kobiety. - To co w nich słychać, to "ja" w czystej postaci - podkreśla artystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Faustyna Maciejczuk. "Wiatr" - nowy singiel zapowiadający "Baby blue"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 14:28
Faustyna Maciejczuk to jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia. Właśnie ukazał się jej trzeci singiel "Wiatr", który zapowiada album "Baby blue". 
rozwiń zwiń