Rosalie. i Chloe Martini. One jako O.N.A.

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 10:00
- Nie licząc projektu "Albo Inaczej", nigdy nie śpiewałam coverów po polsku. Co więcej, nigdy nie śpiewałam tak mrocznych piosenek - opowiada Rosalie. - Mam nadzieję, że nasza wersja z Chloe Martini tchnie nadzieję, dobrą energię w utwór o odchodzeniu. 
Rosalie. i Chloe Martini
Rosalie. i Chloe MartiniFoto: Dawid Misiorny

Zobacz
brodka marcin kempski 1200.jpg
Brodka: słodko już nie będzie

Waga i powaga coveru

"Kiedy powiem sobie dość" to utwór, który pochodzi z płyty "Bzzzzz" grupy O.N.A. Album ukazał się w 1996 roku, a rockowa ballada stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych kompozycji w dorobku zespołu Agnieszki Chylińskiej i Grzegorza Skawińskiego. - Wybór tej piosenki był oczywisty, ale trudny. Z jednej strony "Kiedy powiem sobie dość" odwołuje się do mojej młodości, to muzyka, której kiedyś słuchałam. Z drugiej - miałam świadomość wagi i powagi tego utworu - opowiada artystka. - Dzięki obecności Chloe ujarzmiłam te wszystkie demony. My po prostu dogadujemy się bez słów.  


Posłuchaj
50:31 2021_03_10 09_04_53_PR4_Wszystko_gra.mp3 Rosalie. opowiada o projekcie (Wszystko gra/Czwórka)

 

Zobacz
Margaret fot. Łukasz Jasiukowicz L1 1200.jpg
Margaret: wywracam "flow" do góry nogami

"Envee zna mój rytm"

Piosenka została zarejestrowana u Envee'go, w Quality Studio. - To jedno z najważniejszych dla mnie miejsc, jeśli chodzi o tworzenie muzyki. I duża w tym zasługa Envee'go, bo on czuje to, co ja robię i ma doświadczenie w brzmieniach, które są mi bliskie - opowiada Rosalie. - Envee wie, jak ze mną rozmawiać, wie, że najlepiej koncentruję się przy zgaszonym świetle. Doskonale też wie i już się nie denerwuje, że się nie rozśpiewuje. Daje mi godzinę na to, żebym weszła w swój świat i czeka, aż osiągniemy zamierzony efekt.

Posłuchaj także:

Zobacz
Marta Tricky 1200.jpg
Krakowianka od Tricky'ego. Marta Złakowska śpiewa z legendą trip-hopu

Rosalie. "na ucho"

Nowa wersja utworu "Kiedy powiem sobie dość" trafiła do sieci w Dzień Kobiet. Ale to nie jedyna niespodzianka, którą Rosalie. przygotowała dla swoich fanów. - Ostatnio zagraliśmy wyjątkowy koncert online w cyklu "FINA na ucho". Planujemy wydać go w formie audio i wideo, bo w tej pustej sali, bez publiczności wydarzyła się magia. Kiedy odsłuchiwałam sobie to nagranie w domu, tańczyłam do własnych piosenek - śmieje się artystka.

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Rosalie.

Data emisji: 10.03.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

"Geniusz" Rasmentalism. O szukaniu pilota do siebie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 12:30
"Geniusz" to ósmy wspólny album Rasmentalism. - Myśle, że znalezienie pilota do siebie oznaczałoby koniec robienia muzyki. Tworzenie i pisanie to jednak jest poszukiwanie, a kolejne płyty są jak "check pointy" na tej mapie - mówi Ras. - A nawet gdybyśmy mieli już te piloty, to zawsze znajdzie się jakiś nieodkryty kanał - dodaje Ment.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vito Bambino: nie maskuję wad, nie wstydzę się słabości

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 16:30
- "Poczekalnia" to opowieść o chłopaku, który przyznaje się do tego, że jest, jaki jest i nie ma z tym problemu - opowiada Mariusz Dopieralski, który jako Vito Bambino właśnie zadebiutował solowym krążkiem.
rozwiń zwiń