"Obecna". Na nowej płycie Lanberry zwiedza zakamarki popu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 12:45
To artystka, która nie chadza utartymi szlakami. Poszukuje swojej nieoczywistej drogi i za każdym razem zaskakuje. Na najnowszym krążku Lanberry zaskakują gitary, które stały się motywem przewodnim albumu "Obecna".  
Lanberry w studiu Czwórki.
Lanberry w studiu Czwórki. Foto: Martyna Ogonek/Czwórka

"Gitary mam w DNA"

Zjawiskowa, utalentowana i zdeterminowana - tak najkrócej można opisać Lanberry, właścicielkę niebanalnego głosu, która odważnie eksperymentuje z szeroko pojętą muzyką elektroniczną. A właściwie eksperymentowała, bo motywem przewodnim nowej płyty są gitary w różnych odsłonach: od tej bardzo drapieżnej po delikatną i akustyczną. - Mam sporo dynamicznych kawałków, ale miłośnicy emocjonalnych ballad również będą usatysfakcjonowani - uspokaja artystka. - Moją osobistą krucjatą jest pokazanie tego, że nie musimy wchodzić w ciasne i ograniczające ramy gatunku. Zwiedzam różne zakamarki popu i pokazuję, że jest wiele przestrzeni do odkrycia i eksperymentowania. Album otwiera utwór "Taniec z ogniem", który Lanberry stworzyła z DrySkullem. – Robert Krawczyk to producent muzyczny odpowiedzialny m.in. za takie hity jak "Bo jak nie my, to kto" Mroza. Poprosiłam go o pomoc, bo chciałam pokazać moim słuchaczom, jak dużą część mojego DNA zajmuje muzyka rockowa i poprockowa – wyjaśnia wokalistka. - W "Tańcu…" słychać też nawiązania do ery "emo", która wraca wraz z Avril Lavigne i Travisem Barkerem.  

W kręgu przyjaciół: Małgosia, Mimi i Kuba

W pracach nad albumem Lanberry pracowała także Mimi Wydrzyńska, wokalistka, autorka tekstów oraz połowa duetu Linia Nocna. – To moja serdeczna przyjaciółka, z którą piszemy piosenki – wyjaśnia gość Czwórki. – Łączy na wiele muzycznych dzieci, część z nich trafiła na moją nową płytę.  Wymieniłabym tu jeszcze Kubę Krupskiego, producenta "Obecnej". Dzięki temu albumowi pogłębiliśmy nasze relacje i przyjaźń. Kochamy razem spędzać czas.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Lanberry (@lanberry)

Sprawdź także:

Posłuchaj
15:09 CZWÓRKA Stacja Kultura - Lanberry 24.11.2022.mp3 Przed premierą: Lanberry o płycie "Obecna" (Stacja Kultura/Czwórka)

"Niedziela będzie dla Was"

Jednym z utworów, które Lanberry napisała z Mimi Wydrzyńską jest "Niedziela". - W tym momencie to ja już ma przed oczami tylko siebie w roli muchomora, w klipie do tego numeru – śmieje się artystka. – Ale jeśli chodzi o historię, którą opowiadam w tej piosence, to jak zwykle dotyczy ona relacji.  W "Niedzieli" chodzi o związek, który już dawno się rozpadł i nie ma sensu ciągle do niego wracać. Trzeba iść dalej – dodaje wokalistka. 

Lanberry - Niedziela (Official Video) / Lanberry

*** 

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Lanberry (Małgosia Uściłowska)

Data emisji: 24.11.2022

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Jann. Z Londynu do Warszawy, z muzyki klasycznej do popu

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2022 15:27
Jann to niezwykle utalentowany artysta odkryty w ramach akcji FONOBO Pitcher. Do wytwórni zgłosił swój pierwszy singiel "Do you wanna come over?", teraz przyszedł czas na drapieżny "Smile". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Snail Mail - nowe pokolenie indie rocka

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2022 15:00
"Lush" - pierwsza płyta Lindsey Jordan, wydana pod pseudonimem Snail Mail - ukazała się w 2018 roku. Wtedy to o Amerykance zaczęto mówić, że jest główną postacią nowego pokolenia indie rocka. 
rozwiń zwiń