Seriale, moda, kluby i festiwal filmowy - co w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022 22:55
W audycji m.in. zaprosimy na rozmowę o serialach, opowiemy o kondycji klubów muzycznych, sprawdzimy, co w programie 7. edycji europejskiego festiwalu filmowego ArteKino i porozmawiamy o modowych trendach. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Kaspars Grinvalds

Program rozpoczniemy od spotkania z Kają Klimek, krytykiem filmowym. Porozmawiamy, jakie nowości ostatnio zagościły na małym ekranie, i sprawdzimy, które seriale warto obejrzeć. 

W Czwórce tematem także będą kluby muzyczne. Jak się wydaje, ich przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Pod koniec września w Warszawie odbyła się ostatnia impreza w klubie Pogłos. W ostatni weekend listopada pożegnaliśmy kolejny klub - Fomo w Białymstoku.

Podobno w nowym roku nie będziemy mogli już wpaść na koncert do Ziemi w Gdańsku. Sprawdzimy, co powoduje, że niektóre kluby zaczynają się zamykać. Co powstanie w tych miejscach i jak na to reaguje branża muzyczna i kulturalna? O tym opowie Małgorzata Jakubowska.

W drugiej części programu gościem Czwórki będzie Berenika Wyrzykowska-Novi, redaktorka naczelna polskiej wersji ARTE.tv. Porozmawiamy z nią o 7. edycji europejskiego festiwalu filmowego ArteKino, który odbędzie się w dniach 1-31 grudnia. Fani kina europejskiego będą mogli zobaczyć 12 filmów fabularnych i dokumentalnych młodych europejskich reżyserów. To międzynarodowe wydarzenie ma na celu popularyzację bogatej oferty kina europejskiego i wspieranie młodych, utalentowanych twórców.

W "Stacji kultura" jak co tydzień zapraszamy także na cykl modowy, w którym jego autorka Ada Janiszewska zaprasza do świata wielkich kreatorów. Tym razem przybliżymy sylwetkę Alessandra Michelego, który po siedmiu latach odchodzi z Gucci. Przyjrzymy się jego kultowym projektom dla tego domu mody.

Sprawdź także:


***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w czwartek (30.11) po godz. 10.05. Program poprowadzi Gosia Jakubowska.

aw/kor

Zobacz więcej na temat: Czwórka moda serial
Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń