Jak to wielokulturowość inspiruje artystów

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 14:40
Cross Art. Cross Culture. Cross Europe to nazwa specjalnego projektu artystów sztuk wizualnych, który wzbogaci program tegorocznej edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Do akcji może włączyć się każdy warszawiak.
Audio

25 września rozpoczęła się 7. edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. W programie imprezy nie brak jest koncertów, warsztatów czy spotkań z twórcami. Czymś zupełnie nowym dla uczestników imprezy okażą się na pewno sztuki wizualne, które będzie można oglądać w ramach projektu Cross Art. Cross Culture. Cross Europe.

Jak tłumaczą Ania Barlik i Aldona Rusiniak, udział w projekcie biorą artyści, którzy na co dzień tworzą dzieła w przestrzeni miejskiej. Na cele festiwalu zgodzili się oni stworzyć prace nawiązujące do wielokulturowości. Projekt składa się z dwóch części: "Skrzyżowanie kultur w wielkim formacie" i "Międzykulturowa wycinanka".

Z pierwszą z nich związany jest Sepeusz. – To polski street art’owiec, który wraz ze swoim kolegą Chazme, tworzy wielkoformatowe murale – wyjaśniają goście "Stacji Kultura". Szczegóły w rozmowie.

W drugiej części z kolei udział bierze siedmiu młodych polskich artystów. Ich zadaniem było zaprojektowanie kształtów nawiązujących do festiwalowej tematyki. W czasie imprezy będą one "ewoluowały" każdego dnia, a na końcu posłużą do stworzenia wielkiej międzykulturowej wycinanki. Każdy może wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo z Anią Barlik i Aldoną Rusiniak.

ap/mat. prasowe   

Zobacz więcej na temat: KULTURA europe Kasia Dydo
Czytaj także

Wojownicy świata na Skrzyżowaniu Kultur

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2011 07:00
7. edycję Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur podczas koncert inauguracyjnego w Sali Kongresowej otworzy reprezentantka Polski – Urszula Dudziak Superband ze specjalnie przygotowanych programem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Afrobeatowa inaguracja Skrzyżowania Kultur (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 10:00
Koncertem Urszuli Dudziak i Nigeryjczyka Femi Kutiego z grupą Positive Force rozpoczął się w warszawskiej Sali Kongresowej festiwal Skrzyżowanie Kultur.
rozwiń zwiń