X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak to wielokulturowość inspiruje artystów

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 14:40
Cross Art. Cross Culture. Cross Europe to nazwa specjalnego projektu artystów sztuk wizualnych, który wzbogaci program tegorocznej edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Do akcji może włączyć się każdy warszawiak.
Audio

25 września rozpoczęła się 7. edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. W programie imprezy nie brak jest koncertów, warsztatów czy spotkań z twórcami. Czymś zupełnie nowym dla uczestników imprezy okażą się na pewno sztuki wizualne, które będzie można oglądać w ramach projektu Cross Art. Cross Culture. Cross Europe.

Jak tłumaczą Ania Barlik i Aldona Rusiniak, udział w projekcie biorą artyści, którzy na co dzień tworzą dzieła w przestrzeni miejskiej. Na cele festiwalu zgodzili się oni stworzyć prace nawiązujące do wielokulturowości. Projekt składa się z dwóch części: "Skrzyżowanie kultur w wielkim formacie" i "Międzykulturowa wycinanka".

Z pierwszą z nich związany jest Sepeusz. – To polski street art’owiec, który wraz ze swoim kolegą Chazme, tworzy wielkoformatowe murale – wyjaśniają goście "Stacji Kultura". Szczegóły w rozmowie.

W drugiej części z kolei udział bierze siedmiu młodych polskich artystów. Ich zadaniem było zaprojektowanie kształtów nawiązujących do festiwalowej tematyki. W czasie imprezy będą one "ewoluowały" każdego dnia, a na końcu posłużą do stworzenia wielkiej międzykulturowej wycinanki. Każdy może wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo z Anią Barlik i Aldoną Rusiniak.

ap/mat. prasowe   

Zobacz więcej na temat: europe Kasia Dydo KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojownicy świata na Skrzyżowaniu Kultur

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2011 07:00
7. edycję Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur podczas koncert inauguracyjnego w Sali Kongresowej otworzy reprezentantka Polski – Urszula Dudziak Superband ze specjalnie przygotowanych programem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afrobeatowa inaguracja Skrzyżowania Kultur (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 10:00
Koncertem Urszuli Dudziak i Nigeryjczyka Femi Kutiego z grupą Positive Force rozpoczął się w warszawskiej Sali Kongresowej festiwal Skrzyżowanie Kultur.
rozwiń zwiń