Mikromusic: "Piękny koniec" to dla nas początek

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 14:20
Jak połączyć jazz, trip-hop, rock z elementami muzyki ludowej by uzyskać spójną i intrygującą całość? To sekret grupy Mikromusic, która ma nie tylko warsztat i talent do komponowania pięknych melodii, ale także wspaniałą koncertową energię. W lutym ukazała się nowa płyta zespołu "Piękny koniec".
Audio
  • O "Pięknym końcu" Mikromusic opowiada Dawid Korbaczyński
Dawid Korbaczyński
Dawid Korbaczyński

 - Najczęściej zadawane przez dziennikarzy pytanie w kontekście naszego ostatniego wydawnictwa brzmi: Czy "Piękny koniec" oznacza koniec Mikromusic? - mówi Dawid Korbaczyński. - Uprzejmie donoszę, że nic z tego. "Piękny koniec" to tak naprawdę początek: wydaliśmy nową płytę, w nowej wytwórni i przed nami są nowe wyzwania. Ale jak zastanawialiśmy się nad tytułem i padł pomysł, żeby krążek miał coś wspólnego z końcem to ostrzegałem, że to może być samospełniająca się przepowiednia.

Dawid Korbaczyński i Natalia Grosiak założyli Mikromusic we Wrocławiu 11 lat temu. Na koncie mają cztery studyjne albumu i jeden koncertowy, nagrany podczas występu w klubie "Eter" w 2011 roku. Zespół zagrał na większości dużych festiwali w Polsce, między innymi Open'er, Opolskie Debiuty, Top Trendy. Koncertował także za granicą, we Francji, Hiszpanii, Niemczech oraz Czechach.Przez ten czas grupa współpracowała, między innymi, z takimi artystami jak Leszek Możdżer, Piotr Dziubek, Sambor Dudziński, Natalia Lubrano, Marcelina, Joao Teixeira de Sousa.

 - "Piękny początek" praktycznie sam wyprodukowałem i zaaranżowałem, dlatego mniej tutaj improwizacji niż na wcześniejszych krążkach. I melodie są łatwiejsze, więc pewnie szybciej będą wpadać w ucho - opowiada gość Czwórki. - Ale nie należy się spodziewać radykalnej zmiany kursu. Mamy tych samych ludzi, podobnie myślimy i cały czas mamy najlepsza na świecie wokalistę, Natalię Grosiak, która za chwilę zostanie mamą - kończy z uśmiechem.

Natalia
Natalia Grosiak i prowadzący "Stację Kultura"

Posłuchaj całej rozmowy z Dawidem Korbaczyńskim. Nagranie ze "Stacji Kultura" dołączone jest do artykułu .

kul
  

Czytaj także

Filozoficzny rock według grupy Kurczat

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2011 11:26
Światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu Kurczat zatytułowana "Niezamknięte koło". Muzycy z kapeli byli gośćmi Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rebeka: ciężko pracujemy na swój sukces

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2013 05:30
Zdaniem wielu, ci ludzie dają nadzieję na to, że kultura w Polsce wciąż ma się dobrze. Muzycy z duetu Rebeka jednak odcinają się od takich określeń. Nie lubią, gdy ktoś "stwarza im ciśnienie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodi znów jak nowonarodzony

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 13:30
Współzałożyciel Molesty i jeden z pionierów hip-hopu wydał właśnie reedycje swoich solowych płyt, pracuje nad nowym materiałem, a 23 marca będzie hucznie świętować urodziny w 1500m2. Co jeszcze planuje Włodi?
rozwiń zwiń