Włodi znów jak nowonarodzony

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 13:30
Współzałożyciel Molesty i jeden z pionierów hip-hopu wydał właśnie reedycje swoich solowych płyt, pracuje nad nowym materiałem, a 23 marca będzie hucznie świętować urodziny w 1500m2. Co jeszcze planuje Włodi?
Audio
  • Włodi opowiada o nowej płycie, wspomina przeszłość i zdradza szczegóły urodzinowej imprezy
Paweł Włodi Włodkowski
Paweł 'Włodi' WłodkowskiFoto: Wojciech Kusiński

Dla dziennikarzy muzycznych i fanów hip-hopu Włodi to nie tylko producent muzyczny i współzałożyciel Molesty, ale przede wszystkim prekursor ulicznego rapu w Polsce. Z macierzystym składem nagrał pięć studyjnych płyt, a ich pierwszy autorski numer ukazał się w 1997 roku na kompilacji "Smak B.E.A.T. Records".

- Od tego czasu ciągle robię swoje - zapewnia gość Numera Raza. - Zajmuję się muzyką, pracuję nad nowa płytą. A że cenię sobie konsekwencje, słuchacze mogą spodziewać się, że nie zmienię wcześniej obranego kierunku, ale dorzucę trochę nowoczesności, czyli tego, co można znaleźć we współczesnym rapie.

Na razie jednak fani Włodiego mogą sięgnąć do "Korzeni hip-hopu", serii mającej na celu przypomnienie tym, którzy być może zapomnieli i przedstawienie tym, którzy jeszcze nie znają twórczości zespołów stanowiących korzenie tego gatunku. Po trzech albumach Molesty i trzech krążkach duetu hip-hopowców Vienia & Pelego przyszedł czas na reedycję solowych krążków Włodiego: "... Jak nowonarodzony" oraz "W". Patronat nad wydawnictwami objęła Czwórka.

- Oprócz tego jestem w ekipie koncertowej Marysi Starosty i Sokoła - opowiada Włodi. - Dla mnie jest to nowe wyzwanie i chcę sprawdzić jak sobie z nim poradzę. Ale mam świadomość, że nie będę tego robił to końca życia, bo chce tez nagrywać własne numery.

Kolejna solowa płyta artysty najprawdopodobniej ukaże się tuż po wakacjach. Artysta zapewnił, że prace nad materiałem trwają, a na razie warto wybrać się do 1500m2, gdzie 23 marca odbędzie się impreza urodzinowa Włodiego.

Oprócz jubilata wystąpią na niej m. in. Numer Raz, Sokół i Pono. Więcej szczegółów poznasz słuchając nagrania z "DJ Pasma".

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA płyta

Czytaj także

Soniamiki z "dziwną muzyką" ruszyła na Berlin

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 19:40
5 lat temu Polska nie była gotowa na propozycję muzyczną Soniamiki, dlatego artystka wyjechała z nią do Niemiec. Dziś artystka dba, by być blisko swoich fanów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Clintwood: zespół jest po to, żeby grać koncerty

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 08:10
Działają razem niewiele ponad pół roku, ale efekty ich współpracy brzmią bardzo obiecującą. Mówią, że ich twórczość jest "wypadkową czterech nici, które plączą się i wiją by w końcu w sali prób mógł powstać ten pulowerek". Pulowerek na miarę rockowych wymogów, utkany specjalnie przez formację Clintwood.
rozwiń zwiń