W "Superfarmera" grali podczas wojny

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 15:11
Premiera gry nowej odsłony gry "Superfarmer" miała miejsce w Muzeum Powstania Warszawskiego. To dziwne połączenie jest w pełni uzasadnione.
Audio
  • Relacja z premiery gry "Superfarmer" w nowej odsłonie - materiał kamila Jasieńskiego (Stacja Kultura/Czwórka)
Premiera nowej odsłony gry Superfarmer
Premiera nowej odsłony gry "Superfarmer"Foto: Kamil Jasieński

Wczoraj w Warszawie odbyły się ogólnopolskie rozgrywki w grę "Superfarmer".

- Spotkaliśmy się na wielkim ogólnopolskim turnieju. Przyjechały dzieci z ponad 100 szkół z całej Polski - mówi Bożena Michalska, Granna. - Gra "Superfarmer" ma przeszłość wojenną, dlatego spotkaliśmy się w Muzeum Powstania Warszawskiego - wyjaśnia. - Chcemy ciągle wprowadzać coś nowego. Nowe ilustracje, projekty. Uznaliśmy, że wydamy grę w nowej odsłonie. W średnim pudełku z innymi ilustracjami.
Pierwsza, oryginalna gra nazywała się "Hodowla zwierzątek" i została wymyślona w 1943 roku. Jej autorem był profesor Karol Borsuk. Od tamtej pory minęło już 70 lat, a planszówka wciąż jest popularna. 

/

Producenci nowej odsłony gry mają nadzieję, że fani gry polubią nowego "Superfarmera".
- Nowa odsłona "Superfarmera" to wersja dynamiczna, która trwa nieco krócej. Wprowadzono kilka drobnych zmian: gracz rozpoczyna rozgrywkę z jednym królikiem, jeśli ma pecha i trafi lisa to traci wszystkie króliki, oprócz jednego - mówi Michał Stajszak twórca gier. - Trzecia zmiana jest taka, że wilk nie zjada królików tylko owce, świnie i krowy - dodaje.
Dowiedz się więcej o tej grze i nowych ilustracjach słuchając załączonego materiału Kamila Jasieńskiego ze "Stacji Kultura" .
(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka gra

Czytaj także

Jest już nowy Sniper

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 18:24
"Ghost Warrior" to podtytuł drugiej części gry "Sniper", której premiera odbyła się wczoraj. Do rozgrywki wprowadzono wiele zmian.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hazard i blef w grze "Mały Książę. Stwórz mi planetę"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 19:38
Gra polega na tym, żeby zbudować… planetę. Oczywiście każdy z graczy buduje swoją, a do dyspozycji ma szesnaście małych płytek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: "Kiki Ricky", czyli wojna w kurniku

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 12:00
Zamiast pionków - kury, a na kostce zamiast oczek mamy obrazki z nakryciami głowy. Dziś w rozGRYwce testujemy "Kiki Ricky", w której gracz musi być bardzo ostrożny, bo kogut... potrafi rzucać jajkami.
rozwiń zwiń