Przedszkole dla filmowców

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 14:12
Początkujący filmowcy mają okazję spędzić trochę czasu w Filmowym Przedszkolu Wajdy. To nie tylko szansa na spotkanie wielkiego Andrzeja, ale też na poznanie rzemiosła.
Audio
  • Edyta Wróblewska zaprasza do Filmowego Przedszkola Wajdy (Stacja Kultura/Czwórka)
Przedszkole dla filmowców
Foto: Glow Images/East News

Filmowe Przedszkole Wajdy to dobra propozycja dla tych, którzy mają ochotę zrobić swój pierwszy film, którzy czują, że drzemie w nich taki potencjał.
- W przedszkolu filmowym będziemy zwracać uwagę przede wszystkim na potencjał osób, które zapraszamy do udziału - mówi prowadząca warsztaty, dokumentalistka Edyta Wróblewska. - Zapraszamy do przedszkola osoby, które mają ponad 15 lat i są albo uczniami szkół średnich, albo studentami pierwszych lat studiów. Tu nie ma znaczenia kierunek edukacji. Interesuje nas przede wszystkim to czy ktoś ma pasję, czy chce realizować filmy i czy już coś zrobił, chociaż "troszkę".
Gość "Stacji Kultura" podkreśla, że doświadczenie nie jest warunkiem koniecznym, wymaganym w procesie rekrutacji, jednak to element, który nie przeszkadza. W formularzu rekrutacyjnym należy opisać film, jaki chciałoby się zrealizować.

Filmowa Szkoła Wajdy Przedszkole organizuje już 11 raz. - Poprzednie edycje kończyły się realizacją bardzo fajnych etiud - mówi Edyta Wróblewska. - Mam nadzieję, że w tym roku będzie tak samo - dodaje.
Filmowe Przedszkole to przede wszystkim nauka i zabawa. Przedszkolaki uczą się podstaw pracy z kamerą, jak znaleźć pomysł na film dokumentalny i jak go zrealizować - posłuchaj załączonej rozmowy i dowiedz się więcej na ten temat. 

Na chętnych czeka 16 miejsc. Papiery można składać do 17 maja. Filmowe Przedszkole startuje w czerwcu.
(pj)

Zobacz więcej na temat: Andrzej Wajda Czwórka FILM
Czytaj także

Michał Piela: szkoła aktorska nie uczy promocji siebie

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 13:05
Michał Piela to aktor, którego rozpoznajemy bez problemu. Gra i w serialach, i w teatrze, i w filmie. W Czwórce przyznaje, że lubi pracować. Marzy by zagrać psychopatę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magdalena Różczka: to, że mogę komuś pomóc to najjaśniejsza strona mojego zawodu

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 11:30
Delikatna, wrażliwa, o wielkim sercu - Magdalena Różczka to aktorka, która cieszy się największym zaufaniem publiczności. I szacunkiem, bo wszystkim tym, co dostała od życia potrafi dzielić się z innymi. Teraz gra w serialu "Lekarze", ale obiecuje, że za chwilę wróci na teatralną scenę.
rozwiń zwiń