X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dziewczyna z szafy" - dla tej roli Wojciech Mecwaldowski zamilkł na 1,5 miesiąca

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 14:23
Mimo że zdjęcia do filmu "Dziewczyna z szafy" zakończyły się ponad rok temu aktor czuje, że rola wciąż z niego "schodzi". A to za sprawą długich i pieczołowitych przygotowań do filmu Bodo Koxa.
Audio
  • Wojciech Mecwaldowski opowiada o pracy nad rolą do filmu "Dziewczyna z szafy" (Stacja Kultura/Czwórka)
Wojciech Mecwaldowski w Czwórce
Wojciech Mecwaldowski w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wojciech Mecwaldowski, aktor wcielił się w jedną z głównych ról w filmie Bodo Koxa "Dziewczyna z szafy". Zagrał Tomka, postać szczególną, człowieka nieśmiałego, zamkniętego w sobie, chorego na autyzm. Premiera filmu będzie miała miejsce 10 czerwca.
- Miałem szczęście, że reżyser, Bodo Kox pomyślał o mnie jak pisał ten scenariusz - mówi Wojciech Mecwaldowski. - Parę miesięcy przed zdjęciami uczestniczyłem w zajęciach z ludźmi chorymi na autyzm. Spędziłem też trochę czasu z Piotrkiem, byśmy pożyli jak bracia. Wyprowadziłem się z domu, by nie mieć moich rzeczy wokół siebie. Przestałem mówić na półtora miesiąca - opowiada.
Aktor przyznaje, że rola Tomka w "Dziewczyny w szafie" to jedna z najciekawszych ról w jego karierze. - Tak barwnej postaci i tak małomówiącej jeszcze nie robiłem. Tomek to osoba chora na autyzm, więc mamy do czynienia z pewnego rodzaju geniuszem - wyjaśnia artysta.
Wojciech Mecwaldowski uważa, że film Bodo Koxa to jeden z najlepszych filmów ostatnich lat. - Dla mnie to jest film o wyobraźni. Wiele osób mówi, że o samotności albo miłości - owszem też. Ale dla mnie opowiada o tym, co siedzi w naszych głowach. Ten film pokazuje kilku bohaterów, z których każdy ma swój świat i w pewnym momencie te światy jakoś się łączą i zaczynają być od siebie uzależnieni - opowiada.

Bodo Kox był gościem Czwórki.
Jak przebiegała praca nad tym filmem, jakim reżyserem jest Bodo Kox i jak to jest, gdy nie odzywasz się do ekipy filmowej, z którą pracujesz przez cały okres dni zdjęciowych - dowiesz się słuchając załączonej rozmowy Kasi Dydo i Kuby Kukli z Wojciechem Mecwaldowskim w "Stacji Kultura".
(pj)

Kuba
Kuba Kukla, Wojciech Mecwaldowski i Kasia Dydo /fot. Wojciech Kusiński
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krystyna Janda: zmieniłam podejście do aktorów

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 09:00
Jest jedną z ulubionych aktorek Andrzeja Wajdy, uchodzi również za jedną z najbardziej znanych za granicą polskich aktorek. Dziś dalej gra, reżyseruje i dostaje nagrody dla przedsiębiorców.
rozwiń zwiń