X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krystyna Janda: zmieniłam podejście do aktorów

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 09:00
Jest jedną z ulubionych aktorek Andrzeja Wajdy, uchodzi również za jedną z najbardziej znanych za granicą polskich aktorek. Dziś dalej gra, reżyseruje i dostaje nagrody dla przedsiębiorców.
Audio
Krystyna Janda w Czwórce
Krystyna Janda w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski/PR


Krystyna Janda, która dla wielu młodych aktorek jest wzorem aktorstwa, świadomie wybiera swoje role - zarówno te teatralne jak i filmowe. Dziś nie wydaje jej się, by była kojarzona z konkretną rolą.  - Myślę że jestem całokształtem. Że nie jestem kojarzona z jedną konkretną rolą - mówi Krystyna Janda w rozmowie z Ulą Kaczyńską. - Myślę, że jestem zawodowcem. Nie zdarzają mi się fochy. Jestem profesjonalistką. Gdy ktoś angażuje mnie do jakiejś roli, nie zajmuję sobą uwagi reżysera. Jestem narzędziem do dyspozycji - dodaje.

Odkąd Krystyna Janda stanęła po drugiej stronie sceny, zaczęła robić swoje spektakle, zmieniło się jej podejście do aktorstwa. - Troszkę jest gwiazd wśród nas. Aktorzy są szalenie skoncentrowani na sobie, a reżyser ma wiele problemów na głowie, musi objąć całość - przyznaje aktorka w "Ex Magazine".

Zmiany zauważa także w zawodzie dziennikarza. - Zmienił się sposób komunikowania z odbiorcami. Radio czy prasa - media były dużo bardziej oszczędne, dyskretne, kulturalne. Publiczność nie była przyzwyczajona do tego rodzaju otwarcia, z jakim mamy do czynienia dziś - przyznaje. - Szalenie się odmłodziła cała kadra dziennikarska. W dawnych czasach najczęściej rozmawiałam z osobami, które miały doświadczenie, prowadziły setki rozmów, nie musiałam tłumaczyć kim jestem, a dziś połowie dziennikarzy mylę się z kimś innym.
Krystyna Janda dziś prowadzi dwa teatry, dostała nagrodę za przedsiębiorczość, sama też przyznaje, że już trochę czuje się bizneswomen. Jako szefowa dba o 100 aktorów, którzy u niej grają. Jak stała się kobietą biznesu, jak to się dzieje, że grają u niej studenci i przede wszystkim, co zobaczymy w nadchodzącym sezonie teatralnym w Teatrze Polonia i Och Teatrze dowiesz się słuchając audycji Uli Kaczyńskiej "Ex Magazine". Rozmowę z Krystyną Jandą można też zobaczyć na załączonym pliku wideo.

Zapraszamy również do wysłuchania pierwszej godziny audycji Uli Kaczyńskiej " Ex Magazine ", w której gościem był Wojciech Mecwaldowski. Aktor, który na początku swojej popularności dał się poznać od tej zabawnej strony - w serialu "Usta, usta", by potem pokazać męską, twardą postać w filmach wojennych, a już niedługo wcieli się w postać samotnika i outsidera w filmie "Dziewczyna z szafy" - posłuchaj audycji lub zobacz załączony plik wideo.

Wojciech
Wojciech Mecwaldowski - fot. Bartosz Bajerski

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jeśli kiedyś zagram rolę amanta, to tylko z własną żoną"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 13:15
Aktor Michał Żurawski opowiedział w Czwórce, jaki jest jego prywatny przepis na sukces, pracę i miłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Hołownia: w wolnym czasie pracuję

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2012 19:35
- W życiu nie robię pustych przebiegów i z pracą nie rozstaję się nawet na wakacjach - o swoim podejściu do dziennikarstwa i pisarskim nienasyceniu Szymon Hołownia opowiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Cieślak: swoim ciałem opowiadam ludziom ważne historie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2012 13:35
Już w debiucie tej młodej aktorce przyszło zmierzyć się z trudną rolą dziewczyny sprzedanej do domu publicznego. O swoim podejściu do zawodu i zamiłowaniu do klasyki teatralnej Anna Cieślak opowiedziała w Czwórce.
rozwiń zwiń