Premiery filmowe: "Red 2", "Obecność" i "Wolverine"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 15:26
W najbliższym czasie miłośnicy dobrego, mocnego kina nie będą mieli na co narzekać. Na srebrny ekran wchodzą bowiem z dużym impetem obrazy: "Red 2", "Obecność", oraz "Wolverine".
Audio
  • "Red 2", "Obecność" i "Wolverine" - premiery filmowe tygodnia omawia Łukasz Muszyński z Filmweb.pl (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Red 2. N. zdj. Bruce Willis (L), John Malkovich (C) i Anthony Hopkins (R)
Kadr z filmu "Red 2". N. zdj. Bruce Willis (L), John Malkovich (C) i Anthony Hopkins (R)Foto: mat. pras.

"Red 2", zdaniem krytyka filmowego Filmweb.pl Łukasza Muszyńskiego, to "stara, dobra szkoła aktorstwa”. – Przed kamerę udało się ściągnąć m.in. Bruce’a Willisa, Hellen Mirren, Anthony’ego Hopkinsa, Catherine Zeta-Jones i Johna Malkovicha, którzy występują w rolach emerytowanych agentów ze wszystkich stron świata, od CIA po KGB – mówi Muszyński. – trochę ze sobą walczą, ale potem jednoczą siły, by uratować świat przed zagładą atomową - dodaje.

Jak przyznaje ekspert, "trupów pada tutaj co nie miara". – Są eksplozje, pościgi samochodowe, strzelaniny – mówi Muszyński. – A dzięki temu, że aktorzy są wspaniali, frajdę sprawia także obserwowanie konfliktów między ich wybuchowymi osobowościami. Naprawdę iskrzy....

Fabuła w tym filmie, choć istnieje, jest wyłącznie pretekstem do tego, by gwiazdy światowego formatu mogły skonfrontować się ze sobą na kinowym ekranie.

Zobacz zwiastun:

"Obecność" to horror w stylu vintage. I choć, podobnie jak w przypadku wielu innych filmów tego typu, w centrum akcji znajduje się dom, w którym straszy, warto ten film zobaczyć. – Horrory nie opierają się na oryginalności, ale na skutecznym napędzaniu widzom pietra – mówi krytyk. – Ten film ma w sobie to coś - dodaje.

Reżyserem "Obecności" jest James One, odpowiedzialny również m.in. za pierwszą część kultowego serialu "Piła". – Klimat jest więc budowany bardzo umiejętnie, dzięki muzyce i zdjęciom – mówi Muszyński. – Do tego dochodzi oczywiście światło, a raczej cienie. I odpowiednie rekwizyty. Wszystko razem daje niesamowity efekt, bo przez dwie godziny widz siedzi, jak na szpilkach.

Wiarygodności historii przedstawionej w "Obecności" dodają doskonale dobrani aktorzy, m.in. Vera Farmiga i Patrick Willson.

Zobacz zwiastun:

"Wolverine" to jeden z ulubionych bohaterów komiksowych wszystkich fanów gatunku. Wchodzi w skład drużyny X-menów, mutantów służących dobru. – Poprzednie trzy filmy o X-menach bardzo dobrze się sprzedawały – przypomina Muszyński.

W tym filmie Wolverine wyrusza do Japonii, by zderzyć się z odmienną kulturą. – Zostaje tam zaproszony przez człowieka, któremu kiedyś ocalił życie – opowiada Muszyński. – Wizyta jednak okazuje się pułapką i nasz bohater musi uciekać, ścigany przez wojowników ninja i srebrnego samuraja, odzianego w gigantyczną zbroję...

W roli tytułowej zobaczymy Hough Jackmana.

Zobacz zwiastun:

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiery filmowe tygodnia: "Jeździec znikąd" i "Gorący towar"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 12:00
"Jeździec znikąd" to film Walta Disney’a, ale wcale nie dla dzieci. – Nie dajcie się zwieść reklamom – mówi Łukasz Muszyński, krytyk filmowy z Filmweb.pl. – To film zaskakująco posępny i brutalny jak na produkcje tej wytwórni. Podobnie jest z obrazem "Gorący towar". To nie komedia, a film bardzo sensacyjny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borys Szyc o filmach, których... nie oglądał

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 16:19
W sobotniej "Kontrkulturze" zagości Iza Rutkowska, która opowie o mobilnych pomnikach, poznamy historię znaczków pocztowych, a Borys Szyc opowie, jakich filmów nie ogląda i dlaczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sklep dla samobójców" - kabaret, muzyka, śmiech... denaci

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 09:00
- Wbrew tytułowi to komedia! Wszystko kończy się świetnie - zapewnia w Czwórce Joanna Kołaczkowska, aktorka, która w polskiej wersji językowej wcieliła się w postać Lukrecji, jednej z głównych bohaterek.
rozwiń zwiń